کد خبر:2677
پ
۱۴۰۰۱۱۰۶۱۵۵۳۵۲۶۷۴۲۴۶۱۹۷۶۴

کاهش شدید تولید برق فرانسه با ادامه اعتصاب کارکنان شرکت برق

داده‌های شرکت برق فرانسه EDF نشان می‌دهد که با اعتصاب کارکنان این شرکت، تولید برق هسته‌ای این کشور به میزان ۲.۲ گیگاوات و برق آبی به میزان ۱.۳ گیگاوات کاهش یافته است. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، داده‌های شرکت برق فرانس..

داده‌های شرکت برق فرانسه EDF نشان می‌دهد که با اعتصاب کارکنان این شرکت، تولید برق هسته‌ای این کشور به میزان ۲.۲ گیگاوات و برق آبی به میزان ۱.۳ گیگاوات کاهش یافته است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، داده‌های شرکت برق فرانسه EDF که روز چهارشنبه منتشر شد، نشان می‌دهد با اعتصاب کارکنان این شرکت، تولید برق هسته‌ای این کشور به میزان ۲٫۲ گیگاوات و برق آبی به میزان ۱٫۳ گیگاوات کاهش یافته است.

کارکنان شرکت برق فرانسه اعتراضات خود را روز یکشنبه به دلیل طرح دولت این کشور برای افزایش میزان فروش برق این شرکت به رقبای خود با قیمت‌های پایین‌تر از بازار آغاز کردند و خواستار افزایش حقوق و مستمری خود شدند.

داده‌ها نشان می‌دهد که پنج راکتور به دلیل این اعتصاب با ظرفیت محدودی کار می‌کنند. تولید برق آبی فرانسه نیز از این موضوع به شدت آسیب دیده و شاهد کاهش حدود ۴٫۲ درصدی بوده است.

داده های اپراتور شبکه برق RTE نیز نشان می دهد که میزان تولید برق هسته ای فرانسه به ۴۸٫۳ گیگاوات رسیده است. بر اساس این داده ها، انتظار می‌رود فرانسه در طول روز واردکننده خالص برق باشد.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران