کد خبر:10267
پ
۱۴۰۱۰۳۲۱۱۷۲۸۴۷۱۴۱۲۵۵۱۲۲۴۴

کاهش ۱۹ درصدی صدور پروانه‌های ساختمانی در سال ۱۴۰۰

بر اساس پروانه ساختمانی شهرداری‌های کشور در سال ۱۴۰۰ کاهش ۱۶،۲ درصدی واحد‌های مسکونی برای احداث ساختمان توسط شهرداری تهران و کاهش ۱۹.۵ درصدی آن در شهرداری‌های کل کشور در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۱۳۹۹ مشاهده شد. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم؛ ..

بر اساس پروانه ساختمانی شهرداری‌های کشور در سال ۱۴۰۰ کاهش ۱۶،۲ درصدی واحد‌های مسکونی برای احداث ساختمان توسط شهرداری تهران و کاهش ۱۹.۵ درصدی آن در شهرداری‌های کل کشور در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۱۳۹۹ مشاهده شد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم؛ مرکز آمار کشور از کاهش پروانه‌های ساختمانی شهرداری تهران و نیز شهرداری‌های کل کشور در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال پیش از آن خبر داده است.
براساس این آمار در سال ۱۴۰۰، تعداد ۴۴ هزار و ۵۴۹ واحد مسکونی در پروانه‌های صادرشده برای ساخت ساختمان در شهرداری تهران، پیش بینی شده است که نسبت به سال قبل از آن حدود ۱۶،۲ درصد کاهش داشته است. ‏ متوسط تعداد واحد مسکونی برای هر یک از این پروانه‌ها حدود ۸ واحد بوده است.
همچنین در سال ۱۴۰۰، تعداد ۳۹۵ هزار و ۱۴۱ واحد مسکونی در پروانه‌های صادرشده برای احداث ساختمان در شهرداری‌های کشور پیش بینی شده است که نسبت به سال ۹۹ حدود ۱۹،۵ درصد کاهش داشته است. ‏ متوسط تعداد واحد مسکونی در هر پروانه‌ی احداث ساختمان ۳٫۱ واحد بوده است.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران