کد خبر:6226
پ
۱۴۰۰۰۸۱۰۱۷۱۰۱۱۵۱۵۲۳۹۵۲۱۲۴

۲۳میلیون سرپرست خانوار یارانه جدید را گرفتند/ مسدودیت یارانه‌ معیشتی از کِی رفع می‌شود؟

مدیر اداره نظام پرداخت بانک مرکزی گفت: دیشب ۲۳میلیون و ۶۸۰هزار سرپرست خانوار یارانه جدید معیشتی را دریافت کردند. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،‌ داوود محمدبیگی گفت: دیشب در هر دو نوبت، به حدود ۲۳ میلیون و ۶۸۰ هزار سرپرست خ..

مدیر اداره نظام پرداخت بانک مرکزی گفت: دیشب ۲۳میلیون و ۶۸۰هزار سرپرست خانوار یارانه جدید معیشتی را دریافت کردند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،‌ داوود محمدبیگی گفت: دیشب در هر دو نوبت، به حدود ۲۳ میلیون و ۶۸۰ هزار سرپرست خانوار یارانه اردیبهشت و خرداد پرداخت شد؛ بنابراین، طی دو نوبت، ۴۷ میلیون و ۳۶۰ هزار سرپرست خانوار یارانه گرفته‌اند.

مدیر اداره نظام پرداخت بانک مرکزی می‌گوید: این مبالغ تا زمان اعلام دولت در حساب افراد مسدود باقی می‌مانند؛ زیرا دولت برای اطمینان‌بخشی به مردم، این مبالغ را زودتر از موعد مقرر به حساب افراد واریز کرده است و مجموع واریز‌هایی که به حساب مردم انجام شده، بیش از ۴۶ هزار میلیارد تومان است.

ثبت اعتراض به طرح ساماندهی یارانه‌ها با کُندی انجام می‌شودافرادی که یارانه ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی را نگرفتند، چه‌کار کنند؟ثبت‌نام یارانه‌بگیران جدید به‌زودی آغاز می‌شودکسر ۳۵هزار تومان از یارانه هر فرد به‌علت وام کرونا/ احتمال اصلاح واریزی‌ها وجود داردیارانه جبرانی فعلاً قابل برداشت نیست

به گزارش تسنیم، بعد از گفت‌‌وگوی تلویزیونی رئیس جمهور، بانک مرکزی واریز یارانه ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی را به ۹ دهک آغاز کرد و آن‌طور که مدیر روابط عمومی این بانک اعلام کرده است تا ساعت ۵ صبح ۲۰ اردیبهشت‌ماه واریز یارانه‌های ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی به اتمام رسیده است.

اما برخی از مردم موفق به دریافت این یارانه‌ها نشده‌اند و پیامک واریز بانک برای‌شان ارسال نشده است؛ تکلیف این گروه چیست؟

طبق اعلام «سیدمرتضی موتورچی» رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، هم‌وطنانی که به‌هردلیلی ابهام یا اعتراضی نسبت به یارانه اختصاص‌یافته دارند، می‌توانند به سامانه hemayat.mcls.gov.ir مراجعه و ثبت اعتراض کنند.

خاندوزی وزیر اقتصاد قبلاً گفته بود ۱۰ درصد از جمعیت کشور یارانه‌ای دریافت نخواهند کرد. وی در این خصوص گفت که به‌رغم آنکه پایگاه رفاه ایرانیان شواهد متعددی برای ۱۰درصدی از جامعه که مشمول یارانه‌ها نیستند در اختیار دارد، این امکان فراهم شده است که افراد با مراجعه به سایت‌های مربوطه که در روزهای آینده توسط وزارت رفاه اطلاع‌رسانی خواهد شد، درخواست دریافت یارانه خود را ثبت کنند.

همچنین طبق اعلام وزیر کار، بناست در روزهای آینده سازمان هدفمندی یارانه‌ها امکان ثبت‌نام را برای افرادی که یارانه نمی‌گیرند فراهم کند. عبدالملکی گفته است به‌زودی سامانه سازمان هدفمندی یارانه‌ها کار خود را دوباره شروع می‌کند و همه به‌هردلیلی که یارانه نمی‌گیرند می‌توانند در این سامانه ثبت‌نام کنند. بعضاً ممکن است افراد، متمول و از دهک دهم باشند که وضع مالی‌شان خوب است، آن‌ها جواب مثبت دریافت نخواهند کرد، ولی کارگران اگر یارانه‌بگیر نیستند، یارانه‌شان برقرار خواهد شد.

انتهای پیام/+

فدراسیون صنعت نفت ایران