کد خبر:4101
پ
۱۳۹۸۰۳۲۴۱۱۲۹۰۰۶۲۱۷۶۴۷۳۱۴

۴۰۰ میلیارد دلار از ذخایر ارزی روسیه مسدود شد

شبکه روسی راشاتودی در گزارشی تخمین زد که ۴۰۰ میلیارد دلار از ذخایر ارزی بانک مرکزی روسیه در خارج از این کشور مسدود شده است. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، بانک مرکزی روسیه اعلام کرد که خرید طلا در بازار داخلی را پس از ی..

شبکه روسی راشاتودی در گزارشی تخمین زد که ۴۰۰ میلیارد دلار از ذخایر ارزی بانک مرکزی روسیه در خارج از این کشور مسدود شده است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، بانک مرکزی روسیه اعلام کرد که خرید طلا در بازار داخلی را پس از یک وقفه دو ساله از سر می گیرد.

این اقدام پس از آن صورت گرفت که این تنظیم کننده مقررات بانکی و چندین بانک بزرگ روسیه تحت تحریم های غرب درپی عملیات نظامی این کشور در اوکراین قرار گرفتند.

تخمین زده می‌شود که بیش از نیمی از ذخایر ارزی روسیه به ارزش حدود ۴۰۰ میلیارد دلار در خارج از این کشور مسدود شده است.

این امر توانایی بانک مرکزی برای حمایت از روبل را محدود کرده است که در برابر ارزهای اصلی به پایین‌ترین حد خود رسیده است. از سوی دیگر، روسیه تمام ذخایر طلای خود را در خانه نگه می دارد.

بر اساس این گزارش، قیمت خرید طلا به صورت روزانه بر اساس قیمت صبحگاهی اتحادیه بازار شمش لندن (LBMA) تعیین می شود.

بانک روسیه خرید طلا را در آوریل ۲۰۲۰ متوقف کرد چرا که قیمت ها به دلیل شیوع همه گیری ویروس کرونا افزایش یافت.

الویرا نابیولینا، رئیس بانک مرکزی روسیه این اقدام را به دلیل تقاضای زیاد برای این فلز گرانبها در بازارهای جهانی توضیح داد که صادرکنندگان روسی می‌توانند از آن استفاده کنند.

داده های صندوق بین المللی پول نشان می دهد روسیه در پایان ژانویه بیش از ۲۰۰۰ تن طلا داشته است. این مقدار بیش از ۲۰ درصد از ذخایر این کشور را تشکیل می دهد و روسیه را به پنجمین مالک طلای مستقل در جهان تبدیل می کند.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران