کد خبر:5012
پ
۱۳۹۵۰۴۲۶۱۰۳۶۵۶۶۵۹۸۱۴۳۷۷۴

WTO پیش‌بینی خود را برای رشد تجارت جهان به نصف کاهش داد

سازمان تجارت جهانی (WTO) پیش‌بینی خود را برای رشد تجارت جهان در سال ۲۰۲۲ به دلیل عملیات نظامی روسیه در اوکراین و پیامدهای فوری آن از قبیل تحریم تحریم روسیه، به نصف کاهش داد. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، سازمان تجارت ج..

سازمان تجارت جهانی (WTO) پیش‌بینی خود را برای رشد تجارت جهان در سال ۲۰۲۲ به دلیل عملیات نظامی روسیه در اوکراین و پیامدهای فوری آن از قبیل تحریم تحریم روسیه، به نصف کاهش داد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، سازمان تجارت جهانی (WTO) پیش‌بینی خود را برای رشد تجارت جهان در سال ۲۰۲۲ به دلیل عملیات نظامی روسیه در اوکراین و پیامدهای فوری آن از قبیل تحریم تحریم روسیه، به نصف کاهش داد.

اوکونجو-ایویلا، مدیر کل سازمان تجارت جهانی در گفتگو با بی‌بی‌سی اعلام کرد پیش‌بینی رشد جهانی که قبلاً ۴٫۷ درصد تعیین شده بود، به دلیل "تأثیر جنگ و سیاست‌های مرتبط با آن" در هفته جاری میلادی تقریباً به نصف کاهش یافت و به ۲٫۵ درصد رسید.

به گفته این مقام، در حالی که روسیه و اوکراین فقط حدود ۲٫۵ درصد از صادرات کالاهای جهانی را به خود اختصاص می‌دهند، اما در برخی بخش‌ها "بسیار بسیار مهم" هستند.

هشدار سازمان ملل درباره کاهش تجارت جهانی در سال ۲۰۲۲چین: چندین دهه طول خواهد کشید تا اقتصاد جهانی از تأثیر بحران اوکراین خارج شود

این دو کشور به عنوان مثال، به طور سنتی به عنوان تولیدکننده سبد نان جهان شناخته می‌شوند، چرا که آنها صادرکنندگان عمده غلات، به ویژه گندم و ذرت هستند.

اوکونجو-ایویلا پیش‌بینی می‌کند که اقتصاد جهانی "عواقب شدیدی را متحمل خواهد شد" و کشورهای فقیرتر احتمالاً بیشترین آسیب را از "محدودیت‌های عرضه مواد غذایی" مرتبط با اوکراین خواهند دید که به ناچار این امر قیمت‌ها را بالا می‌برد.

مدیر کل سازمان تجارت جهانی همچنین گفت: نگرانی من این است که ما یک بحران غذایی داریم که در حال ظهور است… من واقعا نگران گرسنگی در حال ظهور هستم، به ویژه در کشورهای فقیری که کمترین قدرت خرید وجود دارد.

بر اساس گزارش بانک توسعه آفریقا، بسیاری از کشورهای آفریقایی طی ماه گذشته شاهد افزایش ۲۰ تا ۵۰ درصدی قیمت مواد غذایی بوده اند.

رئیس سازمان تجارت جهانی می گوید به احتمال زیاد وضعیت در آینده نزدیک بهبود نخواهد یافت. وی تصریح کرد: در کوتاه مدت و میان مدت فکر می کنم شاهد ادامه این فشارهای تورمی خواهیم بود.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران