کد خبر:2349
پ
۱۴۰۰۰۹۰۸۱۵۰۱۰۰۹۸۸۲۴۱۶۱۰۸۴

آلمان اعلام کرد، فقط برای ۱۷ روز ذخیره گاز دارد

ذخایر گاز طبیعی در آلمان که یکی بزرگ‌ترین مخازن زیرزمینی گاز اروپا را دارا می‌باشد، به پایین‌ترین سطح خود در مقایسه با سال‌های گذشته رسیده است. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، ذخایر گاز طبیعی در آلمان که یکی بزرگ‌ترین مخ..

ذخایر گاز طبیعی در آلمان که یکی بزرگ‌ترین مخازن زیرزمینی گاز اروپا را دارا می‌باشد، به پایین‌ترین سطح خود در مقایسه با سال‌های گذشته رسیده است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، ذخایر گاز طبیعی در آلمان که یکی بزرگ‌ترین مخازن زیرزمینی گاز اروپا را دارا می‌باشد، به پایین‌ترین سطح خود در مقایسه با سال‌های گذشته رسیده است.

وزارت اقتصاد آلمان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: بر اساس اعلام سیستم ثبت یکپارچه تأسیسات ذخیره‌سازی گاز متعلق به انجمن زیرساخت گاز اروپا، تأسیسات ذخیره‌سازی گاز آلمان (تا تاریخ ۱۱ ژانویه ۲۰۲۲) به میزان ۵۰٫۶ درصد پر است.

این وزارتخانه در ادامه تأکید کرد که حجم کنونی ذخایر به لحاظ تئوری معادل ۱۷٫۷ روز گاز قابل استحصال داراست.

روسیه: عدم برنامه ریزی یکی از دلایل بحران گاز در اروپاستقیمت گاز در اروپا برای اولین بار در تاریخ از مرز ۲۱۰۰ دلار گذشت

این درحالی است که غول انرژی روسیه یعنی شرکت گازپروم روز دوشنبه اعلام کرد هیچ ظرفیتی را برای پمپاژ گاز به اروپا از طریق خط لوله یامال در ماه آینده رزرو نکرده است.

داده‌های اپراتور شبکه گاز آلمانی گسکید Gascade نیز نشان می‌دهد که خط لوله یامال-اروپا، که معمولاً گاز روسیه را به سمت غرب در اروپا انتقال می‌دهد، همچنان در جهت معکوس یعنی به سمت شرق جریان دارد و روز دوشنبه حرکت آن برای بیست و هشتمین روز متوالی از آلمان به سمت لهستان ادامه داشت.

مسیر بین لهستان و آلمان از ۲۱ دسامبر در حالت معکوس کار می کند و این موضوع بر قیمت گاز در اروپا فشار زیادی وارد کرده است.

اقتصاددانان نسبت به افزایش شدید قیمت انرژی در زمستان هشدار می دهند و می گویند که اروپا هنوز از نظر فیزیکی کمبود گاز را در طول سال جاری گازی که از اکتبر آغاز شده، متوجه نشده است.

بر اساس گزارش انجمن زیرساخت گاز اروپا، به طور کلی، مخازن ذخیره سازی اروپا تا ۱۲ ژانویه ۴۹٫۳۳ درصد پر بود. در این بیانیه آمده است: اگر نرخ فعلی خروج پایدار بماند، ذخایر اروپا ممکن است تا پایان تحویل گاز در زمستان به طور کامل تخلیه شود.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران