کد خبر:4271
پ
۱۳۹۶۰۱۰۵۱۲۰۲۴۱۵۳۹۱۰۳۷۱۶۹۴

آلمان برای بی نیازی از انرژی روسیه تاریخ تعیین کرد

معاون صدراعظم آلمان اعلام کرد کشورش تا پاییز از زغال‌سنگ روسیه و احتمالاً تا پایان سال جاری میلادی از نفت روسیه بی‌نیاز خواهد شد اما استقلال از واردات گاز به راحتی امکان‌پذیر نیست. – اخبار اقتصادی – به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، رابرت ه..

معاون صدراعظم آلمان اعلام کرد کشورش تا پاییز از زغال‌سنگ روسیه و احتمالاً تا پایان سال جاری میلادی از نفت روسیه بی‌نیاز خواهد شد اما استقلال از واردات گاز به راحتی امکان‌پذیر نیست.

– اخبار اقتصادی –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، رابرت ها‌بک، معاون صدراعظم آلمان ادعا کرده وابستگی شدید کشورش به عرضه انرژی روسیه تا پایان سال جاری میلادی پایان خواهد یافت.

طبق گفته‌ هابک که وزارت اقتصاد را هم برعهده دارد، آلمان تا فصل پاییز از زغال‌سنگ روسیه بی‌نیاز خواهد شد. این مقام ارشد آلمان اضافه کرد انتظار می‌رود وابستگی کشورش به نفت خام روسیه هم تا آن زمان تقریباً پایان‌یابد.

وی در یک مصاحبه مطبوعاتی گفت:«ما هر روز و گاهی هرشب برای کاهش وابستگی به نفت و زغال‌سنگ و گاز روسیه کار می‌کنیم».

افزایش قابل‌توجه صورت‌حساب گاز خانواده‌های آلمانیتوقف جریان گاز روسیه به آلمان از طریق خط لوله یامال

آخرین اطلاعات وزارت اقتصاد آلمان نشان می‌دهد سهم نفت روسیه در واردات انرژی آلمان ۳۵ درصد است و سهم آن در واردات زغال‌سنگ به حدود ۵۰ درصد می‌رسد.

وی گفت:«اگر موفق شویم، تا پاییز از زغال‌سنگ روسیه و احتمالاً تا پایان سال جاری میلادی از نفت روسیه بی‌نیاز خواهیم شد».

هابک تاکید کرد:«استقلال از واردات گاز سخت‌تر است چون ظرفیت واردات گاز طبیعی مایع را نداریم».

وی در اوایل همین هفته اعلام کرده بود بحران اوکراین باعث می‌شود مشتریان سوخت‌های فسیلی روسیه بیش‌از پیش به‌دنبال استقلال انرژی با تقویت منابع تجدیدپذیر باشند.

انتهای پیام/۲۱

فدراسیون صنعت نفت ایران