کد خبر:4111
پ
۱۳۹۷۰۲۲۱۱۲۲۲۲۰۱۹۴۱۴۱۰۵۸۶۴

آمریکا در تحریم نفت روسیه تنها خواهد ماند

طبق گفته یکی از مقامات ارشد آمریکا، کنگره این کشور هنوز برای ممنوعیت واردات نفت روسیه به توافق نرسیده‌است. اما اگر این تصمیم گرفته شود، متحدان اروپایی آمریکا این کشور را همراهی نخواهند کرد. – اخبار اقتصادی – به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، ..

طبق گفته یکی از مقامات ارشد آمریکا، کنگره این کشور هنوز برای ممنوعیت واردات نفت روسیه به توافق نرسیده‌است. اما اگر این تصمیم گرفته شود، متحدان اروپایی آمریکا این کشور را همراهی نخواهند کرد.

– اخبار اقتصادی –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، آمریکا قصد دارد واردات نفت خام روسیه را بدون مشارکت متحدان اروپایی خود تحریم کند.

جو بایدن، رییس‌جمهور آمریکا در تلاش برای جلب حمایت اروپا در ممنوعیت واردات روسیه، یک کنفرانس ویدئویی با سران فرانسه، آلمان و انگلیس در روز دوشنبه برگزار کرد.

طبق گفته یکی از مقامات ارشد آمریکا، کنگره این کشور هنوز برای ممنوعیت واردات نفت روسیه به توافق نرسیده‌است. اما اگر این تصمیم گرفته شود، احتمالاً آمریکا در اجرای آن تنها خواهد بود.

آلمان بزرگ‌ترین خریدار نفت خام روسیه طرح ممنوعیت واردات انرژی از این کشور را رد کرده‌است. اولاف شولتس، صدراعظم آلمان اعلام کرد کشورش تلاش برای استفاده از سایر منابع انرژی را تسریع کرده اما نمی‌تواند یک‌شبه واردات انرژی از روسیه را قطع کند.

قیمت نفت خام به‌خاطر تاخیر در بازگشت نفت خام ایران به بازارهای جهانی و احتمال تحریم واردات نفت روسیه توسط آمریکا و متحدانش به بالاترین رقم از ۲۰۰۸ رسیده‌است.

افزایش قیمت بنزین در آمریکا به بالاترین رقم از ۲۰۰۸آمریکا: تحریم‌ بخش انرژی روسیه می‌تواند بازارهای جهانی را بی‌ثبات کند

اروپا برای تامین نفت خام و گاز طبیعی مورد نیاز خود وابسته به روسیه است. وابستگی آمریکا به نفت خام روسیه کمتر است، اما ممنوعیت واردات نفت این کشور از روسیه باعث بالا رفتن بیشتر قیمت بنزین و نارضایتی مصرف‌کنندگان خواهد شد.

نانسی پلوسی، سخن‌گوی مجلس نمایندگان آمریکا گفت این مجلس به‌دنبال تصویب ممنوعیت واردات نفت از روسیه است و کنگره قصد دارد در این هفته ۱۰ میلیارد دلار برای کمک به اوکراین در پاسخ به حمله نظامی روسیه اختصاص دهد.

یک گروه دوحزبی از سناتورهای آمریکا در روز پنجشنبه لایحه‌ای برای ممنوعیت واردات نفت از روسیه ارائه داده‌اند.

کاخ‌سفید پس‌از حمله روسیه به اوکراین تحریم‌هایی علیه صادرات فناوری به پالایشگاه‌های روسیه اعمال کرده و خط لوله نورد استریم ۲ را هم تحریم کرده‌است.

اما آمریکا تا به امروز صادرات نفت و گاز روسیه را هدف قرار نداده چون دولت بایدن نگران تاثیر این اقدام بر بازارهای جهانی نفت و همچنین قیمت انرژی در امریکاست.

انتهای پیام/۱۱۷

فدراسیون صنعت نفت ایران