کد خبر:4898
پ
۱۳۹۴۱۰۱۳۱۲۴۷۲۴۵۰۰۶۸۳۷۷۹۴

آمریکا واردات نفت "ممنوع" روسیه را افزایش داد

با وجود تحریم‌های جدید، حجم واردات نفت آمریکا از روسیه بین روزهای ۱۹ تا ۲۵ مارس نسبت به هفته قبل از آن ۴۳ درصد افزایش یافته است. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، بر اساس گزارش جدید اداره اطلاعات انرژی آمریکا(EIA) ، حجم وا..

با وجود تحریم‌های جدید، حجم واردات نفت آمریکا از روسیه بین روزهای ۱۹ تا ۲۵ مارس نسبت به هفته قبل از آن ۴۳ درصد افزایش یافته است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، بر اساس گزارش جدید اداره اطلاعات انرژی آمریکا(EIA) ، حجم واردات نفت آمریکا از روسیه بین روزهای ۱۹ تا ۲۵ مارس نسبت به هفته قبل از آن ۴۳ درصد افزایش یافته است.

این داده ها نشان می‌دهد که ایالات متحده روزانه ۱۰۰ هزار بشکه نفت خام از روسیه وارد می کند.

این در حالی است که واردات در هفته ۱۹ فوریه تا ۲۵ فوریه متوقف شده بود. اما در اوایل ماه مارس، صادرات هفتگی نفت روسیه به حداکثر مقدار خود در سال ۲۰۲۲ یعنی به ۱۴۸۰۰۰ بشکه در روز رسید.

تلاش جانسون برای جایگزین کردن نفت روسیه با افزایش تولید عربستان و اماراتگرانی بنزین در آمریکا به دنبال ممنوعیت واردات نفت روسیه

این افزایش با وجود فرمان اجرایی جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده که ۸ مارس امضا شد و واردات انرژی از روسیه و سرمایه گذاری جدید در بخش انرژی این کشور را ممنوع کرد، صورت می گیرد.

وزارت خزانه داری آمریکا مهلتی را برای تکمیل معاملات واردات نفت، فرآورده های نفتی، LNG و زغال سنگ از روسیه به این کشور تا ۲۲ آوریل تعیین کرده است.

در سال ۲۰۲۱، صادارات نفت روسیه به ایالات متحده در مقایسه با سال ۲۰۲۰ بیش از دو برابر شد و به ۷۲٫۶۰۸ میلیون بشکه رسید. این رقم ۳٫۳ درصد از کل واردات ایالات متحده را به خود اختصاص می‌دهد.

بر اساس این گزارش، روسیه همچنین ۲۰ درصد از کل صادرات فرآورده های نفتی به ایالات متحده را تامین کرده است.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران