کد خبر:2287
پ
۱۳۹۴۱۱۱۹۱۵۰۰۳۵۸۰۲۷۰۷۲۷۳۴

احتمال افزایش بیشتر قیمت نفت به‌دنبال ادامه محدودیت عرضه

گروه تجارت نفت ویتول اعلام کرد ادامه محدودیت عرضه نفت و بالا رفتن سطح تقاضا باعث افزایش بیشتر قیمت نفت خواهد شد. – اخبار اقتصادی – به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از بلومبرگ، گروه تجاری ویتول، بزرگ‌ترین تاجر مستقل نفت دنیا اعلام کرد قیمت نفت خام که از..

گروه تجارت نفت ویتول اعلام کرد ادامه محدودیت عرضه نفت و بالا رفتن سطح تقاضا باعث افزایش بیشتر قیمت نفت خواهد شد.

– اخبار اقتصادی –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از بلومبرگ، گروه تجاری ویتول، بزرگ‌ترین تاجر مستقل نفت دنیا اعلام کرد قیمت نفت خام که از ابتدای سال جاری میلادی ۱۰ درصد افزایش‌یافته، به‌خاطر محدودیت عرضه بازهم بالا خواهد رفت.
مایک مولر،رئیس گروه ویتول در آسیا قیمت فعلی نفت را معقولانه توصیف کرد.
قیمت نفت در هفته گذشته و در بحبوحه‌ نشانه‌هایی حاکی از بالا ماندن سطح تقاضا و مصرف نفت علی‌رغم همه‌گیری نوع جدید کرونا، چهارمین افزایش پیاپی خود را تجربه کرد که بیشترین افزایش قیمت آن از ماه اکتبر بود. در همین حین، ظرفیت مازاد نفت در شرایطی که تولیدکنندگان بزرگ تلاش در افزایش تولید دارند، رو به کاهش است.

چین برای کاهش قیمت نفت از ذخایر استراتژیک خود برداشت می‌کنددست بسته دولت آمریکا برای مقابله با افزایش قیمت نفت

قیمت نفت خام برنت ۱۱ درصد از ابتدای سال جاری میلادی افزایش‌یافته و به بیش‌از ۸۶ دلار در هر بشکه رسیده‌است. نفت برنت در سال گذشته میلادی ۵۰ درصد افزایش قیمت داشت.
مولر گفت:«درحالی‌که قیمت گاز طبیعی آن‌قدر بالا رفته که برخی مصرف‌کنندگان صنعتی مانند پاکستان و اروپا را مجبور به کاهش مصرف کرده‌، اما بازار نفت هنوز به این نقطه نرسیده‌است».
وی تاکید کرد اتفاقی که برای گاز افتاده نشان می‌دهد مردم در یک برهه زمانی دیگر انرژی گران‌قیمت را نمی‌خرند، اما سوال اینجاست که این شرایط چه زمانی بازار نفت را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
مولر با اشاره به این‌که کاخ‌سفید علاوه‌بر ۵۰ میلیون بشکه اعلام‌شده در ماه نوامبر، بازهم از ذخایر استراتژیک نفتی برداشت خواهد کرد گفت:«رئیس‌جمهور آمریکا این اقدام را برای پایین آوردن قیمت بنزین که به بالاترین رقم طی ۷ سال گذشته رسیده انجام داده‌است».
انتهای پیام/۳۰

فدراسیون صنعت نفت ایران