کد خبر:3079
پ
۱۳۹۶۰۵۱۵۱۰۴۶۱۰۵۹۹۱۱۵۷۸۵۲۴

استفاده روسیه از یک میدان تحریم شده توسط آمریکا برای صادرات گاز به چین

روسیه جهت افزایش صادرات گاز به چین طبق جدیدترین قرارداد با این کشور از میدان یوژنوکیرینسکوی استفاده می‌کند که از ۲۰۱۵ تحت تحریم‌های آمریکا قرار دارد. – اخبار اقتصادی – به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، شرکت گازپروم روسیه احتمالاً از یک میدان ..

روسیه جهت افزایش صادرات گاز به چین طبق جدیدترین قرارداد با این کشور از میدان یوژنوکیرینسکوی استفاده می‌کند که از ۲۰۱۵ تحت تحریم‌های آمریکا قرار دارد.

– اخبار اقتصادی –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، شرکت گازپروم روسیه احتمالاً از یک میدان نفتی تحت تحریم‌های آمریکا در جزیره ساخالین برای عرضه گاز به چین طبق قرارداد اخیر خود با این کشور استفاده می‌کند.

روسیه سومین عرضه‌کننده بزرگ گاز به چین است و به‌تازگی روابط خود با بزرگ‌ترین مصرف‌کننده انرژی در دنیا را تقویت کرده‌است. به‌این‌ترتیب وابستگی روسیه به مشتریان اروپایی آن در بحبوحه درگیری با غرب کاهش می‌یابد.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه قرارداد جدید گازی با چین را در روز جمعه اعلام کرد. این قرارداد صادرات گاز خاور دور روسیه را افزایش می‌دهد. شبکه خط لوله گاز روسیه در این منطقه به مسیرهای سنتی صادرات سوخت آن به اروپا متصل نیست.

برنامه چین برای افزایش تجارت با روسیه به ۲۵۰ میلیارد دلار در سالامضای قرارداد بلندمدت صادرات گاز روسیه به چین در جریان سفر پوتین

شرکت گازپروم اعلام کرد یک قرارداد خریدوفروش بلندمدت با شرکت ملی نفت چین برای عرضه گاز طبیعی از طریق یک مسیر در شرق دور امضا کرده‌است.

با تکمیل این پروژه، عرضه گاز روسیه به چین از طریق خط لوله سالانه ۱۰ میلیارد مترمکعب افزایش خواهد داشت و به ۴۸ میلیارد مترمکعب در سال می‌رسد که شامل عرضه گاز از طریق خط لوله «قدرت سیبری» هم می‌شود.

طبق گفته منابع آگاه، روسیه افزایش عرضه گاز به چین را از میادین نفتی ساخالین تامین می‌کند که شامل میدان تحریم شده یوژنوکیرینسکوی هم می‌شود. این میدان نفتی در ۲۰۱۵ به‌خاطر نقش مسکو در بحران اوکراین تحریم شد.

این میدان بخشی از بلوک کیرینسکوی در دریای اختسک است که شامل نفت هم می‌شود. تحریم این میدان نفتی مربوط به اکتشاف و تولید نفت و گاز از آب‌های عمیق روسیه می‌شود.

این تحریم‌ها مانع برداشت هیدروکربن از این میادین نفتی توسط شرکت‌های خارجی می‌شود و صادرات احتمالی گاز از این میدان نفتی نشان می‌دهد روسیه می‌داند چطور تحریم‌های آمریکا را دور بزند.

طبق اطلاعات شرکت گازپروم، ذخایر یوژنوکیرینسکوی ۷۱۱٫۱ میلیارد مترمکعب گاز طبیعی، ۱۱۱٫۵ میلیون تن میعانات گازی و ۴٫۱ میلیون تن نفت دربردارد.

انتهای پیام/۲۴

فدراسیون صنعت نفت ایران