کد خبر:3303
پ
۱۴۰۰۰۸۰۹۱۷۵۳۵۸۸۴۱۲۳۹۴۴۹۶۴

افزایش تقاضا و قیمت بنزین در آمریکا

تقاضا برای بنزین در آمریکا به دنبال آرام شدن شرایط جوی ۶.۴ درصد نسبت‌به هفته گذشته بالا رفته و قیمت بنزین در این هفته احتمالا به ۳.۵۰ دلار در هر گالن می‌رسد. – اخبار اقتصادی – به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اویل پرایس، به‌دنبال آرام شدن طوفان‌های ..

تقاضا برای بنزین در آمریکا به دنبال آرام شدن شرایط جوی ۶.۴ درصد نسبت‌به هفته گذشته بالا رفته و قیمت بنزین در این هفته احتمالا به ۳.۵۰ دلار در هر گالن می‌رسد.

– اخبار اقتصادی –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اویل پرایس، به‌دنبال آرام شدن طوفان‌های زمستانی در سراسر آمریکا، تقاضا برای بنزین در این کشور در هفته گذشته افزایش‌یافته و به ۱٫۸ درصد بالاتر از متوسط یک ماه گذشته رسیده‌است. این درحالی‌ است که قیمت بنزین هم روبه‌افزایش است و احتمالاً در این هفته به متوسط ۳٫۵۰ دلار در هر گالن می‌رسد.

آمارهای شرکت گس بادی نشان می‌دهد تقاضا برای بنزین در آمریکا ۶٫۴ درصد نسبت‌به هفته گذشته بالا رفته و ۱٫۸ درصد بیشتر از متوسط یک ماه گذشته بوده‌است.

افزایش قیمت بنزین در آمریکا به بالاترین رقم طی ۸ سال گذشتهادامه کاهش قیمت نفت می‌تواند قیمت بنزین در آمریکا را به زیر ۳ دلار برساند

با توجه به افزایش قیمت نفت خام برنت تا ۹۵ دلار در هر بشکه در اولین ساعات روز دوشنبه، متوسط قیمت بنزین در آمریکا هم در این هفته روبه‌افزایش خواهد بود.
قیمت ۹۴ دلار در هر بشکه برای نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا قیمت بنزین در این کشور را در این هفته به ۳٫۵۰ دلار در هر گالن می‌رساند.

متوسط قیمت بنزین در آمریکا از چهاردهم فوریه برابر با ۳٫۴۸۸ دلار بوده‌است. این رقم در ماه گذشته برابر با ۳٫۳۰۶ دلار و در همین زمان در سال گذشته میلادی برابر با ۲٫۵۰۵ دلار در هر گالن بود.

انجمن اتومبیل آمریکا اعلام کرد افزایش قیمت نفت خام دلیل اصلی بالا رفتن قیمت بنزین در آمریکا طی هفته‌های اخیر بوده‌ و هوای معتدل زمستانی و خوش‌بینی در مورد فروکش کردن موج کرونای اومیکرون، تقاضا برای بنزین را بالا برده‌است.

انتهای پیام/۳۴

فدراسیون صنعت نفت ایران