کد خبر:4427
پ
۱۴۰۰۰۴۲۴۲۲۰۴۴۵۹۰۱۲۳۲۰۲۷۵۴

افزایش همکاری‌های ایران و ارمنستان در حوزه تبادل گاز و انرژی

وزیر نیرو همکاری‌های دوسویه در حوزه تبادل گاز و انرژی را به عنوان زمینه مشترک علاقه‌مندی ایران و ارمنستان مورد توجه قرار داد و گفت: در چارچوب ایجاد بسترهای لازم برای این همکاری اقدامات و تلاش لازم صورت خواهد گرفت. – اخبار اقتصادی – به گزارش گروه اقتص..

وزیر نیرو همکاری‌های دوسویه در حوزه تبادل گاز و انرژی را به عنوان زمینه مشترک علاقه‌مندی ایران و ارمنستان مورد توجه قرار داد و گفت: در چارچوب ایجاد بسترهای لازم برای این همکاری اقدامات و تلاش لازم صورت خواهد گرفت.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، علی اکبر محرابیان، وزیر نیروی ایران در دیدار با "هاکوپ وارطانیان" معاون وزیر زیرساخت‌ها و مدیریت سرزمینی جمهوری ارمنستان با معرفی ظرفیت‌های قابل توجه کشور در حوزه خدمات فنی و مهندسی، خواستار برگزاری گردهمایی مشترک فعالان اقتصادی دو کشور به منظور تقویت همکاری‌های دوجانبه شد.

وی اظهار کرد: دولت سیزدهم بر توسعه روابط با کشورهای همسایه تاکید داشته و بر همین اساس نیز این روابط هر روز رو به افزایش است.

محرابیان بر توسعه روابط با کشور ارمنستان در این چارچوب تأکید کرد و افزود: تلاش خواهیم کرد زمینه‌های علاقه‌مندی دو جانبه دو کشور دوست و همسایه مورد توجه قرار گرفته و با رفع موانع، زمینه افزایش تعاملات فراهم آید.

محرابیان همچنین با معرفی توانمندی شرکت‌های فعال ایرانی در بخش خدمات فنی و مهندسی و گستره فعالیت‌ این شرکت‌ها در اقصی نقاط دنیا و همچنین ساخت و تعمیرات نیروگاهی، احداث نیروگاه‌های برق‌آبی و دیگر موارد، پیشنهاد کرد گردهمایی‌های دوسویه‌ای جهت معرفی توانمندی‌ها و ظرفیت‌های همکاری دو کشور با حضور فعالان اقتصادی دو کشور برگزار و زمینه همکاری فعالان اقتصادی بیش از پیش فراهم شود.

در این نشست همچنین معاون وزیر زیرساخت‌ها و مدیریت سرزمینی جمهوری ارمنستان ظرفیت‌های رو به رشد این کشور در صادرات برق را خاطرنشان کرد.

وارطانیان با اشاره به ظرفیت‌های نیروگاهی این کشور، پیگیری و ایجاد زمینه‌های همکاری مشترک، بخصوص در زمینه تامین برق و فعالیت‌های نیروگاهی را مورد تأکید قرار داد.

وی همچنین در پایان روند روابط بین دو کشور را مناسب دانست و از همکاری صنعت برق ایران قدردانی کرد‌.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران