کد خبر:4388
پ
۱۳۹۹۱۰۱۴۱۲۵۸۳۳۲۴۳۲۱۹۴۳۸۱۴

افزایش ۱۰ هزار تنی تولید روغن پایه بدون نیاز به افزایش مواد اولیه

سرپرست شرکت نفت ایرانول از سرعت‌گیری نصب تجهیزات پروژه موم‌گیری پالایشگاه روغن سازی ایرانول در تهران خبر داد. – اخبار اقتصادی – به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مصطفی مومنی، سرپرست شرکت نفت ایرانول با بیان اینکه “موانع بر سر راه پروژه موم گیری ب..

سرپرست شرکت نفت ایرانول از سرعت‌گیری نصب تجهیزات پروژه موم‌گیری پالایشگاه روغن سازی ایرانول در تهران خبر داد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مصطفی مومنی، سرپرست شرکت نفت ایرانول با بیان اینکه "موانع بر سر راه پروژه موم گیری برطرف شده است"، افزود: با نصب مخزن ذخیره سازی فیلتراسیون، پروژه موم گیری پالایشگاه روغن سازی تهران سرعت گرفته است. این پروژه با راه‌اندازی فیلترهای جدید در مسیر تولید و با هدف کاهش روغن موجود در محصول و همچنین افزایش تولید روغن پایه، در حال اجرا است.

وی ادامه داد: با تکمیل این ‏‎پروژه به واسطه افزایش حدود ۱۰ درصدی راندمان کلی تولید، مقدار تولید روغن پایه بدون افزایش مصرف مواد اولیه برابر ۱۰ هزار تن در سال افزایش خواهد یافت. این یعنی از فرایند و مواد اولیه فعلی، تولید روغن پایه و محصولات جانبی به لحاظ کمیت بیشتر و با کیفت بهتر خواهد بود.

به گفته وی، با توجه به وقفه های پیش آمده در مرحله مهندسی و خرید، در سال جاری، متاسفانه روند اجرایی پروژه با تاخیر مواجه شد؛ قرار بود فاز اول این پروژه در آذرماه سال جاری به بهره برداری برسد که از برنامه خود عقب مانده اما به همت تیم مهندسی و مدیریتی ایرانول، تسریع در عملیات اجرایی پروژه و راه‌اندازی در سریعترین زمان ممکن انجام خواهد شد.

انتهای پیام

فدراسیون صنعت نفت ایران