کد خبر:2717
پ
۱۳۹۸۰۵۲۷۱۷۳۲۳۶۲۵۹۱۸۱۴۸۵۴۴

افزایش ۴۰ درصدی فروش نفت/دیپلماسی انرژی می‌تواند راهگشا باشد

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حداقل ۴۰ درصد افزایش فروش نفت داشته‌ایم، گفت: در بخش انعقاد قراردادها با کشورهایی مانند روسیه، چین و ترکمنستان و انتقال فناوری از سوی وزارت نفت و شرکت ملی نفت، دستاوردهای خوبی محقق شده است. – اخب..

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حداقل ۴۰ درصد افزایش فروش نفت داشته‌ایم، گفت: در بخش انعقاد قراردادها با کشورهایی مانند روسیه، چین و ترکمنستان و انتقال فناوری از سوی وزارت نفت و شرکت ملی نفت، دستاوردهای خوبی محقق شده است.

– اخبار اقتصادی –

فریدون حسنوند، رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اظهار داشت: در بخش فروش نفت به همت وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران موفقیت های خوبی رقم خورده و حداقل ۴۰ درصد افزایش فروش داشته ایم و پول حاصل از آن نیز بازگشته است.

وی با اشاره به برگزاری نشست مجمع نمایندگان استان خوزستان با حضور رئیس جمهوری، گفت: در این نشست موارد متعددی مرتبط با استان خوزستان، فعالیت های گذشته، اقدام های آینده و همچنین دستاوردهای وزارت نفت در چند وقت اخیر مطرح شد.

حسنوند با اشاره به اینکه "با وجود سرمای شدید زمستان امسال، در بخش تولید و تامین گاز مشکلی نبوده است"، گفت: این مسئله جزو دستاوردهای مهم وزارت نفت است که در بخش تامین گاز مصرفی مردم اختلالی ایجاد نشده است.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه "در بخش سواپ نیز اتفاقات خوبی رقم خورده که می تواند بخشی از مشکلات ما را حل کند"، گفت: در بخش انعقاد قراردادها با کشورهایی مانند روسیه، چین و ترکمنستان و انتقال فناوری از سوی وزارت نفت و شرکت ملی نفت، دستاوردهای خوبی محقق شده است که می تواند راهگشا باشد.

وی افزود: اگر این روند مثبت در وزارت نفت و شرکت ملی نفت ادامه داشته باشد، در حوزه تولید و اشتغال نیز روزهای خوبی را در پیش خواهیم داشت.

حسنوند خاطرنشان کرد: اقدامات خوبی مانند افزایش فروش نفت و توسعه طرح ها محقق شده که باعث ناراحتی دشمنان خارجی است و آنها به دنبال ایجاد فضایی هستند که دوستان ما در وزارت نفت نتوانند اجرای ماموریت ها را به خوبی ادامه دهند.

/پایان/

فدراسیون صنعت نفت ایران