کد خبر:1720
پ
۱۴۰۰۰۴۲۰۱۱۵۹۲۱۵۵۸۲۳۱۷۸۹۲۴

افزایش ۴۱ تا ۵۵ درصدی تعرفه برق و گاز خانگی در ایتالیا

قیمت برق و گاز در مصارف خانگی در ایتالیا در سه ماهه اول ۲۰۲۲ به ترتیب ۵۵ درصد و ۴۱.۸ درصد بالا می‌رود. – اخبار اقتصادی – به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، مقامات بخش انرژی ایتالیا اعلام کردند قیمت برق برای خانواده‌های این کشور ۵۵ درصد در سه‌م..

قیمت برق و گاز در مصارف خانگی در ایتالیا در سه ماهه اول ۲۰۲۲ به ترتیب ۵۵ درصد و ۴۱.۸ درصد بالا می‌رود.

 

به نقل از رویترز، مقامات بخش انرژی ایتالیا اعلام کردند قیمت برق برای خانواده‌های این کشور ۵۵ درصد در سه‌ماهه اول سال آینده میلادی افزایش‌یافته و قیمت گاز هم ۴۱٫۸ درصد بالا می‌رود.
این افزایش قیمت ۳٫۸ میلیارد یورو ( ۴٫۳میلیارد دلار) از پولی را که دولت جهت مهار بالا رفتن صورت‌حساب انرژی در مصارف خانگی در سه‌ماهه اول سال آینده میلادی در نظر گرفته دربرمی‌گیرد.
بدون این اقدامات دولت، قیمت برق و گاز برای خانواده‌های ایتالیایی به‌ترتیب ۶۵ و ۵۹٫۲ درصد بالا می‌رود.

 

بالا رفتن قیمت انرژی به‌خاطر افزایش تقاضا برای گاز به‌دنبال بهبود اقتصادها از بحران کرونا، باعث شده دولت‌های اروپایی اقداماتی مانند پرداخت یارانه یا معافیت مالیاتی جهت حمایت از مصرف‌کنندگان اتخاذ کنند.
رم در تلاش برای حمایت از خانواده‌های کم‌درآمد در بحبوحه‌ همه‌گیری کرونا، حدود ۸ میلیارد یورو از ابتدای تابستان جهت مهار افزایش صورت‌حساب انرژی هزینه کرده‌است.
علاوه‌بر اقداماتی مانند کاهش ۵ ‌درصدی مالیات بر ارزش‌افزوده گاز در سه‌ماهه اول سال آینده میلادی، ایتالیا در فکر اصلاحات ساختاری بلندمدت‌تر در بازار انرژی است.
انتهای پیام/۷۷

فدراسیون صنعت نفت ایران