کد خبر:2943
پ
۱۳۹۴۰۹۰۴۱۶۴۳۱۶۲۹۲۶۵۸۳۷۸۴

امضای قرارداد بلندمدت صادرات گاز روسیه به چین در جریان سفر پوتین

شرکت گازپروم روسیه و شرکت ملی نفت چین (CNPC) روز جمعه دومین قرارداد بلندمدت برای تامین ۱۰ میلیارد متر مکعب گاز طبیعی از خاور دور روسیه را امضا کردند. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، شرکت گازپروم روسیه و شرکت ملی نفت چین ..

شرکت گازپروم روسیه و شرکت ملی نفت چین (CNPC) روز جمعه دومین قرارداد بلندمدت برای تامین ۱۰ میلیارد متر مکعب گاز طبیعی از خاور دور روسیه را امضا کردند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، شرکت گازپروم روسیه و شرکت ملی نفت چین (CNPC) روز جمعه دومین قرارداد بلندمدت برای تامین ۱۰ میلیارد متر مکعب گاز طبیعی از خاور دور روسیه را امضا کردند.

این توافق در حالی صورت می‌گیرد که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه برای یک سفر رسمی در چین به سر می‌برد.

به گفته گازپروم، این توافق "گام مهمی در تقویت بیشتر همکاری های سودمند دوجانبه بین روسیه و چین در بخش گاز است."

صادرات گاز روسیه به اروپا از خاک اوکراین از سرگرفته شدواردات انرژی چین از روسیه رکورد زد

بر اساس این گزارش، پس از اینکه این پروژه به ظرفیت کامل خود برسد، حجم گاز انتقالی از روسیه به چین از مسیر خاور دور که شامل صادرات از طریق خط لوله گاز "قدرت سیبری" می‌شود به ۴۸ میلیارد متر مکعب در سال خواهد رسید.

بزرگترین مخزن ذخیره گاز طبیعی گازپروم در خاور دور میدان یوژنو-کیرینسکویه است که قرار است تولید آن در سال ۲۰۲۳ آغاز شود.

الکسی میلر، رئیس شرکت گازپروم گفت: امضای دومین قرارداد برای تامین گاز روسیه به چین نشان از بالاترین سطح اعتماد متقابل و مشارکت بین دو کشور و شرکت‌های ما دارد. شرکای چینی ما درCNPC تأیید می کنند که گازپروم یک شرکت قابل اعتماد برای تامین گاز است.

به گفته یوری اوشاکوف، دستیار ریاست جمهوری روسیه، صادرات انرژی از روسیه به چین به بالاترین رقم خود رسیده است.

گازپروم و شرکت ملی نفت چین اولین قرارداد ۳۰ ساله خود را در زمینه تامین گاز از طریق خط لوله Power of Siberia در سال ۲۰۱۴ امضا کردند.

این خط لوله ۳۰۰۰ کیلومتری (۱۸۶۴ مایلی)، که اولین خط لوله گاز طبیعی بین روسیه و چین محسوب می شود، تحویل گاز را از سه سال پیش آغاز کرد.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران