کد خبر:4892
پ
۱۴۰۰۱۲۱۱۱۸۱۹۵۸۲۱۲۴۸۸۹۰۴۴

اوپک‌پلاس برای افزایش ۴۳۲ هزار بشکه‌ای تولید نفت برای ماه مه به توافق رسید

در بیست‌وهفتمین نشست اوپک پلاس، کشورهای تولیدکننده نفت با توجه به تغییر خط پایه تولید بر سر افزایش ۴۳۲ هزار بشکه‌ای عرضه روزانه در ماه مه (اردیبهشت‌ماه – خردادماه) به توافق رسیدند. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، ۲۳ کشور عض..

در بیست‌وهفتمین نشست اوپک پلاس، کشورهای تولیدکننده نفت با توجه به تغییر خط پایه تولید بر سر افزایش ۴۳۲ هزار بشکه‌ای عرضه روزانه در ماه مه (اردیبهشت‌ماه – خردادماه) به توافق رسیدند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، ۲۳ کشور عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش (ائتلاف اوپک‌پلاس) در بیست‌وهفتمین نشست خود با توجه به تغییر خط پایه توید بر سر افزایش ۴۳۲ هزار بشکه‌ای عرضه روزانه در ماه مه (اردیبهشت‌ماه – خردادماه) به توافق رسیدند.

همچنین اعضا تصمیم گرفتند بیست‌وهشتمین نشست ائتلاف اوپک پلاس پنجم ماه مه (۱۵ اردیبهشت‌ماه) برگزار شود.

اوپک و متحدانش در نوزدهمین نشست خود در ماه ژوئیه توافق کرده بودند که هر ماه تولیدشان را در مجموع ۴۰۰ هزار بشکه در روز افزایش دهند تا به محدودیت عرضه ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه در روز پایان بخشند، این تصمیم از ماه اوت اجرایی شده است.

اوپک‌پلاس در واکنش به فروپاشی تقاضا در اوج بحران شیوع ویروس کووید-۱۹، تولید خود را از ماه مه سال ۲۰۲۰، به میزان ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه در روز معادل حدود ۱۰ درصد از تقاضای جهانی محدود کرد، اما پس از آن زمان با بهبود تقاضا، محدودیت عرضه را به مرور تسهیل کرده است.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران