کد خبر:4380
پ
۱۳۹۹۰۳۱۸۱۰۵۶۳۶۱۶۴۲۰۵۵۱۱۴۴

اوپک: جنگ روسیه و اوکراین موجب کاهش سرمایه‌گذاری جهانی می‌شود

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در گزارش ماه مارس خود تأکید کرد که درگیری نظامی در اوکراین به عامل اصلی عدم اطمینان اقتصادی در سراسر جهان تبدیل شده و همه‌گیری ویروس کرونا را به حاشیه رانده است. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از ..

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در گزارش ماه مارس خود تأکید کرد که درگیری نظامی در اوکراین به عامل اصلی عدم اطمینان اقتصادی در سراسر جهان تبدیل شده و همه‌گیری ویروس کرونا را به حاشیه رانده است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در گزارش ماه مارس خود تأکید کرد که درگیری نظامی در اوکراین به عامل اصلی عدم اطمینان اقتصادی در سراسر جهان تبدیل شده و همه‌گیری ویروس کرونا را به حاشیه رانده است.

اوپک گفت: اثرات این مناقشه، به ویژه تأثیر افزایش تورم، در صورت ادامه، منجر به کاهش مصرف و سرمایه‌گذاری در درجات مختلف خواهد شد.

در ادامه این گزارش آمده است: علاوه بر این، شرایط مالی طبقات مختلف دارایی، مانند بازارهای ارز، سهام و قیمت‌گذاری مجدد بدهی تحت تأثیر (این جنگ) قرار گرفته است. واضح است که این امر بر فعالیت‌های اقتصادی در سال ۲۰۲۲ تأثیر می‌گذارد، هرچند هنوز مشخص نیست دقیقاً تا چه اندازه این امر صورت خواهد گرفت.

پایبندی امارات به محدودیت های اوپک بر خلاف فشار آمریکاکاهش پیش‌بینی اوپک پلاس از مازاد عرضه در بازار نفت

بر اساس این گزارش، اوپک در گزارش مارس اسماً پیش بینی رشد تقاضای نفت در سال ۲۰۲۲ را در سطح ۴٫۲ میلیون بشکه در روز نگه داشت.

در تاریخ ۲۴ فوریه، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در پاسخ به درخواست کمک سران جمهوری‌های دونباس، عملیات نظامی ویژه‌ای را علیه اوکراین اعلام کرد.

وی تاکید کرد که مسکو هیچ برنامه ای برای اشغال خاک اوکراین ندارد، اما هدف آن خلع سلاح و غیرنظامی کردن این کشور است.

در پی این حمله، ایالات متحده، بریتانیا، اتحادیه اروپا و برخی کشورهای دیگر تحریم هایی را علیه شرکت ها و افراد شاخص روسیه اعلام کردند.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران