کد خبر:1613
پ
۱۴۰۰۰۷۱۲۰۹۳۵۵۸۵۸۰۲۳۷۴۲۲۸۴

بازگشت تولید برق نیروگاه اتمی بوشهر به مدار بهره‌برداری تا ۳ روز آینده

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران گفت: نیروگاه اتمی مطابق برنامه زمان‌بندی‌شده در حال تعمیرات است و حدود ۱۰ دی در مدار قرار خواهد گرفت. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در حالی که واحدهای حرارتی تولید برق که سهمی حدوداً ۹۰٫٫

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران گفت: نیروگاه اتمی مطابق برنامه زمان‌بندی‌شده در حال تعمیرات است و حدود ۱۰ دی در مدار قرار خواهد گرفت.

 

در حالی که واحدهای حرارتی تولید برق که سهمی حدوداً ۹۰درصدی در تأمین برق کشور دارند، به‌خاطر محدودیت‌های سوخت‌رسانی (اعم از گاز طبیعی و سوخت مایع) در روزهای سرد سال با محدودیت‌هایی در تولید مواجه‌اند و متولیان امر در حال تلاش هستند هرچه در سوخت‌رسانی گاز طبیعی به نیروگاه‌ها ناشی از افزایش مصرف گاز در بخش خانگی محدودیت ایجاد می‌شود، با جایگزین کردن سوخت مایع، نیاز برقی کشور را بدون اختلال تأمین کنند، ظرفیت تولید پایدار برق هسته‌ای می‌تواند این روزها به کمک شبکه برق کشور بیاید.

مصطفی رجبی مشهدی، مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق و سخنگوی صنعت برق ایران در خصوص زمان بازگشت نیروگاه اتمی بوشهر به مدار تولید به خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم گفت: نیروگاه اتمی مطابق برنامه زمان‌بندی‌شده در حال تعمیرات است و حدود ۱۰ دی در مدار قرار خواهد گرفت.

به گزارش تسنیم، بازگشت ظرفیت ۱۰۰۰مگاواتی تولید برق در نیروگاه اتمی بوشهر به مدار تولید، می‌تواند کمک مؤثری در راستای افزایش پایداری شبکه برق کشور در این روزهای سرد سال باشد.

انتهای پیام/+

فدراسیون صنعت نفت ایران