کد خبر:4863
پ
۱۳۹۹۰۶۱۶۱۵۴۵۱۶۲۷۰۲۱۱۵۰۶۸۴

بیانیه فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعت نفت درخصوص حل مشکل استخدام در صنعت نفت

پس از اقدام وزارت نفت دولت سیزدهم در اصلاح شرایط و آغاز جذب فارغ‌التحصیلان گروه الف دانشگاه صنعت نفت در شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نفت، فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعت نفت با انتشار بیانیه‌ای از رئیس جمهوری و وزیر نفت تقدیر و تشکر کردند. – اخبار اقتصادی – ..

پس از اقدام وزارت نفت دولت سیزدهم در اصلاح شرایط و آغاز جذب فارغ‌التحصیلان گروه الف دانشگاه صنعت نفت در شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نفت، فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعت نفت با انتشار بیانیه‌ای از رئیس جمهوری و وزیر نفت تقدیر و تشکر کردند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اواخر سال گذشته بود که وزارت نفت با پذیرش و استخدام یک هزار و ۲۲۵ نفر از فارغ التحصیلان پیش از سال ۱۳۹۴ گروه الف دانشگاه صنعت نفت موافقت کرد.

یکی از مشکلاتی که برای دانش‌آموختگان صنعت نفت در دولت یازدهم رخ داد و در دولت دوازدهم نیز به سامان نرسید، اقدام وزارت نفت برای توقف جذب فازغ‌التحصیلات گروه الف دانشگاه صنعت نفت بود که پس از اقدام وزارت نفت دولت سیزدهم در اصلاح شرایط و آغاز جذب این فارغ‌التحصیلان در شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نفت، فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعت نفت با انتشار بیانیه‌ای از رئیس جمهوری و وزیر نفت تقدیر و تشکر کردند.

در متن این بیانیه آمده است: "آنچه در طی سال‌های اخیر و در دوران تصدی‌گری دولت پیشین بر فارغ‌التحصیلان گروه الف دانشگاه صنعت نفت گذشت ضربه مهلکی بر پیکره اعتماد عمومی بود. تضییع حق نابخشودنی فارغ التحصیلان نخبه و بورسیه دانشگاه صنعت نفت از سوی وزیر نفت سابق، تأمین نیروی انسانی لایق و جوان برای پیشبرد اهداف وزارت نفت را خدشه دار نمود. پس از ۶ سال عدم وفای به عهد مسئولین وزارت نفت، سرانجام با روی کار آمدن دولتی انقلابی و انتخاب فردی متخصص و عمل‌گرا برای سکانداری وزارت نفت، امیدها برای احقاق این حق از دست رفته زنده گردید.

اعتماد مجدد مسئولین به آینده‌سازان جوان و متخصص کشور در راستای منویات مقام معظم رهبری سبب شد که با حسن مدیریت، نشست‌های مشترک و صمیمی میان مسئولین وزارت نفت و نمایندگان فارغ‌التحصیلان برگزار گردد و ماحصل آن بازگشت حق استخدام فارغ‌التحصیلان گروه الف دانشگاه صنعت نفت بود که نهایتاَ در آغاز سال جدید، با همکاری وزارت نفت و سایر بخش‌های دولت، وعده‌‌ی دولت سیزدهم و شخص وزیر محترم نفت در راستای جذب و نگهداشت نخبگان دانشگاهی عملی شد.

در این راستا، ما فارغ التحصیلان گروه الف دانشگاه صنعت نفت وظیفه خود می‌دانیم مراتب قدردانی و تشکر را از ریاست محترم جمهور جناب آقای دکتر رئیسی، وزیر محترم نفت جناب آقای مهندس اوجی و هم‌چنین معاونت محترم وزیر نفت در توسعه مدیریت و سرمایه انسانی جناب آقای مهندس علی مددی که بانی این اتفاق خیر برای نخبگان صنعت نفت شده‌اند، اعلام نماییم.

ضمناَ لازم است از مسئولین دلسوز، رسانه‌های عدالتخواه و تمام اشخاص حقیقی و حقوقی که در پیمایش مسیر حق‌خواهی چندین ساله همواره کنار ما بوده‌ و به هر نحوی در راستای احقاق حق قدم برداشته‌اند، کمال تشکر را داشته باشیم و از پروردگار عزوجل برای این عزیزان عمر باعزت مسئلت داریم.

امیدواریم که این حرکت پسندیده و سنجیده مسئولین وزارت نفت بعنوان نمونه بارزی از مدیریت مناسب سرمایه انسانی در بخش‌های مختلف میهن اسلامی فراگیر شده تا چرخ پیشرفت کشور به دست جوانان انقلابی، متخصص و متعهد به سرعت چرخیده و به کوری چشم دشمنان قسم خورده داخلی و خارجی، زمینه‌های هرچه بهتر و بیشتر رشد فنی و اقتصادی کشور فراهم گردد."

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران