کد خبر:3909
پ
۱۳۹۷۰۴۲۳۱۰۲۶۱۹۷۲۹۱۴۷۳۳۲۴۴

بی میلی شرکت‌های نفت آمریکا برای سرمایه‌گذاری جدید در تولید نفت

شرکت‌های نفت آمریکا عموماً تمایلی برای افزایش تولید ندارند و ترجیح می‌دهند سود خود را به سرمایه‌گذاران بازگردانند و آن را صرف حفاری‌های جدید نکنند تا دنیا از نفت خام ارزان‌قیمت پر نشود. – اخبار اقتصادی – به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از بلومبرگ، یکی..

شرکت‌های نفت آمریکا عموماً تمایلی برای افزایش تولید ندارند و ترجیح می‌دهند سود خود را به سرمایه‌گذاران بازگردانند و آن را صرف حفاری‌های جدید نکنند تا دنیا از نفت خام ارزان‌قیمت پر نشود.

– اخبار اقتصادی –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از بلومبرگ، یکی از مقامات کاخ‌سفید اعلام کرد شرکت‌های نفت و گاز آمریکا می‌توانند در صورت تمایل تولید خود را افزایش دهند. برخی مدیران این شرکت‌ها منتقد سیاست‌های انرژی دولت بایدن در بحبوحه افزایش قیمت نفت هستند.

بهارات رامامورتی، نایب‌رییس شورای اقتصاد ملی کاخ‌سفید گفت:«قیمت نفت بالاست. اگر شرکت‌های نفت می‌خواهند تولید خود را افزایش دهند، می‌توانند و باید این کار را انجام دهند».

وی گفت ۹۰۰۰ مجوز بلااستفاده وجود دارد که دولت آمریکا برای تولید نفت و گاز صادر کرده و مردم می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.

وی تاکید کرد این‌ موضوع که محدودیت سختی برای تولید وجود دارد درست نیست.

افزایش تقاضای نفت آمریکا تا بالاترین رقم از ابتدای بحران کروناپیش‌بینی افزایش تولید نفت آمریکا در سال آینده میلادی

جو بایدن، رییس‌جمهور آمریکا به‌دنبال افزایش بی‌سابقه تورم در این کشور تحت فشار زیادی برای پایین آوردن قیمت نفت قرار دارد. حمله روسیه به اوکراین شرایط را سخت‌تر کرده و قیمت نفت خام آمریکا را به بیش‌از ۱۰۰ دلار در هر بشکه رسانده‌است.

مدیر عامل شرکت شورون اعلام کرد هرگونه اقدام برای پایین آوردن کوتاه مدت قیمت نفت مثل آزادسازی ذخایر استراتژیک نفتی باید با حمایت تولیدکنندگان داخلی همراه باشد. جو مانچین، سناتور دموکرات ایالت ویرجینیا هم از کاخ‌سفید خواسته به تقویت تولید نفت آمریکا کمک کند.

وی گفت:«ما روزانه ۶۵۰ هزار بشکه نفت از روسیه خریداری می‌کنیم که کاملاً بی‌معنا و مسخره است».

رامامورتی گفت:«دولت برای مقابله با افزایش قیمت نفت هر کاری را انجام می‌دهد، از آزادسازی ذخایر استراتژیک نفت گرفته تا اجبار اوپک پلاس برای افزایش تولید».

آژانس بین‌المللی انرژی در روز سه‌شنبه اعلام کرد آمریکا و سایر اقتصادهای بزرگ دنیا برای آزادسازی هماهنگ ۶۰ میلیون بشکه از ذخایر خود در سراسر جهان توافق کرده‌اند که ۳۰ میلیون بشکه از آن متعلق به آمریکاست.

شرکت‌های نفت آمریکا عموماً تمایلی برای افزایش تولید ندارند و ترجیح می‌دهند سود خود را به سرمایه‌گذاران بازگردانند و آن را صرف حفاری‌های جدید نکنند تا دنیا از نفت خام ارزان‌قیمت پر نشود.

انتهای پیام/۹۴

فدراسیون صنعت نفت ایران