کد خبر:3081
پ
۱۴۰۰۱۰۱۱۰۹۵۹۳۲۹۲۰۲۴۴۰۲۳۱۴

تأکید پوتین بر کنار گذاشتن استفاده از نفت و گاز در روسیه

رئیس جمهور روسیه طی اظهاراتی تأکید کرد که کنارگذاشتن سوخت‌های فسیلی به ویژه برای بهتر شدن شرایط محیط زیست و کیفیت زندگی روس‌ها که در اولویت قرار دارد، بسیار مهم است. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، ولادیمیر پوتین رئیس جم..

رئیس جمهور روسیه طی اظهاراتی تأکید کرد که کنارگذاشتن سوخت‌های فسیلی به ویژه برای بهتر شدن شرایط محیط زیست و کیفیت زندگی روس‌ها که در اولویت قرار دارد، بسیار مهم است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز سه شنبه طی اظهاراتی تأکید کرد که منابع طبیعی مانند نفت و گاز تا مدت‌ طولانی به طور فعال مورد استفاده قرار خواهند گرفت و تقاضا برای هیدروکربن‌ها تا ۵۰ سال دیگر وجود خواهد داشت.

پوتین گفت: من قبلاً نیز بارها گفته‌ام که برای کنار گذاشتن هیدروکربن‌ها خیلی زود است، اما همچنان باید درک کنیم که بشریت به کدام سمت می‌رود.

به گفته رئیس جمهور روسیه، کنارگذاشتن سوخت‌های فسیلی به ویژه برای بهتر شدن شرایط محیط زیست و کیفیت زندگی روس ها که در اولویت قرار دارد، بسیار مهم است.

شیوع کرونا موجب مصرف کمتر سوخت‌های فسیلی شده استانرژی‌های تجدیدپذیر تا سال ۲۰۵۰ کاملاً جایگزین سوخت‌های فسیلی می شوند

رئیس‌جمهور روسیه که خواستار حفظ "توازن منافع" بین بخش‌های هیدروکربن و انرژی‌های تجدیدپذیر شد، پیش از این به دولت خود دستور داده بود تا معرفی منابع انرژی جایگزین در برخی از مناطق این کشور را بررسی کند. وزیران باید تا سپتامبر پیشنهادات خود را ارائه کنند.

پوتین همچنین پیشتر گفته بود که روسیه تا سال ۲۰۶۰ انتشار کربن را به صفر خالص خواهد رساند و تاکید کرد که برای دستیابی به این هدف باید تلاش زیادی کرد.

رئیس جمهور روسیه همچنین خاطرنشان کرد که نباید برنامه این کشور برای مسائل آب و هوا به ابزاری برای حل مسائل سیاسی یا اقتصادی تبدیل شود.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران