کد خبر:3299
پ
۱۳۹۴۱۰۱۳۱۲۴۷۲۴۵۰۰۶۸۳۷۷۹۴

ترس از قطع صادرات انرژی روسیه به اروپا موجب رکورد قیمت نفت شد

شبکه خبری راشاتودی در گزارشی تحلیلی نوشت: قیمت نفت در حالی به بالاترین رقم خود از سال ۲۰۱۴ رسید که نگرانی‌هایی مبنی بر قطع صادرات انرژی روسیه به اروپا به دلیل تحریم در صورت تشدید تنش‌ها با اوکراین وجود دارد. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم،..

شبکه خبری راشاتودی در گزارشی تحلیلی نوشت: قیمت نفت در حالی به بالاترین رقم خود از سال ۲۰۱۴ رسید که نگرانی‌هایی مبنی بر قطع صادرات انرژی روسیه به اروپا به دلیل تحریم در صورت تشدید تنش‌ها با اوکراین وجود دارد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، شبکه خبری راشاتودی در گزارشی تحلیلی نوشت که قیمت نفت روز دوشنبه در حالی به بالاترین رقم خود از سال ۲۰۱۴ رسید که نگرانی‌هایی مبنی بر قطع صادرات انرژی روسیه به اروپا به دلیل تحریم در صورت تشدید تنش‌ها با اوکراین وجود دارد.

بر اساس این گزارش، بهای معاملات آتی نفت برنت تا ساعت ۷:۳۰ صبح دوشنبه به وقت گرینویچ به ۹۵٫۶۷ دلار در هر بشکه رسید که ۱٫۳ درصد افزایش داشت. اوایل همین روز محصول استراتژیک به بالاترین سطح از اکتبر ۲۰۱۴ یعنی ۹۶٫۱۶ دلار رسید.

نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا (WTI) با ۱٫۴ درصد افزایش به ۹۴٫۳۹ دلار در هر بشکه رسید. پیش از این به ۹۴٫۹۴ دلار که بالاترین رقم در هفت سال اخیر محسوب می شود رسیده بود.

ابراز امیدواری دبیرکل اوپک درباره عدم تأثیربحران اوکراین بر بازار نفتدرخواست آژانس بین‌المللی انرژی از اوپک پلاس برای افزایش تولید نفت

هر دو شاخص به ادعای واشنگتن طی روزهای اخیر در مورد حمله قریب الوقوع روسیه به اوکراین، که پیش بینی کرده بود اواخر این هفته صورت می گیرد، واکنش نشان دادند.

بر اساس اظهارات روز یکشنبه جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، روسیه آماده است "یکی از همین روزها" به اوکراین حمله کند.

کارشناسان می گویند که چنین تشدید تنش‌هایی می تواند بلافاصله قیمت نفت را به بالای آستانه ۱۰۰ دلار برساند.

ادوارد مویا، تحلیلگر OANDA در یادداشتی به رویترز گفت: اگر … اعزام نیروها اتفاق بیفتد، نفت خام برنت به راحتی از مرز ۱۰۰ دلار عبور خواهد کرد.

قیمت نفت نیز در حالی که سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش برای افزایش تولید با مشکل مواجه هستند، در حال افزایش است.

سال گذشته، این گروه تصمیم گرفت به تدریج تولید نفت خود را تا ماه مارس به میزان ۴۰۰ هزار بشکه در روز افزایش دهد، اما بسیاری از تولیدکنندگان اوپک به دلیل مشکلات فنی یا سیاسی خود، قادر به تولید نفت خام بیشتر نیستند.

آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد تولید نفت اوپک و متحدانش در ژانویه ۹۰۰ هزار بشکه کمتر از هدف خود بود، در حالی که بانک جی‌پی مورگان تخمین زد که فقط برای اوپک ۱٫۲ میلیون بشکه در روز کمتر است.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران