کد خبر:2082
پ
۱۳۹۷۰۷۰۸۱۳۱۳۴۸۸۶۳۱۵۵۳۷۳۷۴

تولیدکنندگان عربی نفت خلیج‌فارس در چین دیدار می‌کنند

چین به دنبال ناآرامی‌ها در قزاقستان و به خطر افتادن امنیت انرژی خود، در این هفته میزبان وزرای امور خارجه عربستان،کویت، عمان و بحرین و همچنین دبیرکل شورای همکاری خلیج‌فارس خواهد بود. – اخبار اقتصادی – به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اویل پرایس، چین ..

چین به دنبال ناآرامی‌ها در قزاقستان و به خطر افتادن امنیت انرژی خود، در این هفته میزبان وزرای امور خارجه عربستان،کویت، عمان و بحرین و همچنین دبیرکل شورای همکاری خلیج‌فارس خواهد بود.

– اخبار اقتصادی –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اویل پرایس، چین به‌دنبال نگرانی در مورد ناآرامی‌ها در قزاقستان به‌عنوان یکی از تولیدکنندگان نفت آسیای مرکزی، در این هفته میزبان وزرای امور خارجه تولیدکنندگان و صادرکنندگان بزرگ نفت خاورمیانه است تا در مورد تقویت روابط انرژی و قرارداد تجارت آزاد مذاکره کنند.
بیش‌از ۱۶۰ نفر طی یک هفته اعتراضات گسترده در قزاقستان کشته شده‌اند. این اعتراضات تولید از میدان نفتی تنگیز، بزرگ‌ترین میدان نفتی این کشور را هم تحت تاثیر قرار داده‌است.
شرکت شورون آمریکا، اپراتور این میدان نفتی در روز یکشنبه اعلام کرد تولید در این میدان به سطح معمول بازگشته‌است.

تولید نفت عراق به ۴٫۲۳ میلیون بشکه در روز رسیدعربستان قیمت فروش نفت به آسیا را کاهش داد

حدود ۷۰۰ هزار بشکه از کل ۱٫۶میلیون بشکه تولید نفت قزاقستان از این میدان نفتی صورت می‌گیرد.
با توجه به سرمایه‌گذاری چین در صنعت انرژی قزاقستان، ناآرامی‌های این کشور امنیت انرژی چین را به خطر انداخته‌است.
بنابراین چین در این هفته میزبان وزرای امور خارجه عربستان، به‌عنوان بزرگ‌ترین صادرکننده نفت دنیا به‌همراه کویت، عمان و بحرین و همچنین دبیرکل شورای همکاری خلیج‌فارس خواهد بود.
این تولیدکنندگان خلیج‌فارس و چین به‌دنبال پیشرفت مذاکرات در مورد قرارداد تجارت آزاد و همکاری در زمینه‌های مختلف ازجمله انرژی هستند.
طبق گفته رسانه‌های چین و تحلیلگران، در این اجلاس در مورد روابط انرژی و امنیت منطقه‌ای هم گفت‌وگو خواهد شد.
دبیرکل شورای همکاری خلیج‌فارس امیدوار است این دیدار روابط بین این شورا و چین را در زمینه‌های اقتصادی، سرمایه‌گذاری و فناوری گسترش دهد.
انتهای پیام/۱۱

فدراسیون صنعت نفت ایران