کد خبر:4311
پ
۱۳۹۶۰۹۱۰۱۰۵۲۳۶۶۳۸۱۲۶۵۴۵۴۴

تولید برق در نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل از سر گرفته شد

شرکت ملی تولید انرژی هسته‌ای اوکراینEnergoatom اعلام کرد که تولید برق در نیروگاه چرنوبیل از سر گرفته شده است. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، شرکت ملی تولید انرژی هسته‌ای اوکراینEnergoatom روز یکشنبه اعلام کرد که تول..

شرکت ملی تولید انرژی هسته‌ای اوکراینEnergoatom اعلام کرد که تولید برق در نیروگاه چرنوبیل از سر گرفته شده است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، شرکت ملی تولید انرژی هسته‌ای اوکراینEnergoatom روز یکشنبه اعلام کرد که تولید برق در نیروگاه چرنوبیل از سر گرفته شده است.

گرمان گالوشچنکو، وزیر انرژی اوکراین، در کانال تلگرامی خود اعلام کرد: به لطف تلاش‌های متخصصان اوکرنرجو Ukrenergo و کارشناسان هسته‌ای و برق ما، تولید برق در نیروگاه چرنوبیل از امروز از سر گرفته شد.

به گفته این شرکت، اکنون سیستم های خنک کننده زباله های هسته ای طبق روال عادی کار خواهند کرد.

فائو: جنگ روسیه و اوکراین می‌تواند باعث بحران غذا در جهان شودآینده‌ای که جنگ در اوکراین به نابودی کشید

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی (IAEA) روز چهارشنبه اعلام کرد که اوکراین به این آژانس درباره "از دست دادن برق در نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل" اطلاع داده است، اما گفته است که "هیچ تأثیر مهمی بر ایمنی" نیروگاه نخواهد داشت.

در این بیانیه آمده است که کی‌یف در مورد از دست دادن کنترل بر نیروگاه‌های هسته‌ای چرنوبیل و زاپروژیه که توسط نیروهای روسی تصرف شده بود، به آن اطلاع داده است.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز چهارشنبه در یک نشست خبری اعلام کرده بود که وضعیت هر دو نیروگاه هسته‌ای به طور مشترک توسط نظامیان روسی، متخصصان اوکراینی و گارد ملی کنترل می شود.

در ۲۴ فوریه، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در پاسخ به درخواست کمک سران جمهوری‌های دونباس، عملیات نظامی ویژه‌ای را اعلام کرد.

وی تاکید کرد که مسکو هیچ برنامه ای برای اشغال خاک اوکراین ندارد، اما هدف آن خلع سلاح و غیرنظامی کردن این کشور است.

وزارت دفاع روسیه نیز اعلام کرد که نیروهای این کشور مناطق مسکونی را هدف قرار نمی دهند، بلکه زیرساخت های نظامی اوکراین را ناتوان می کنند، بنابراین هیچ تهدیدی برای جمعیت غیرنظامی وجود ندارد.

در پی این حمله، ایالات متحده، بریتانیا، اتحادیه اروپا و برخی کشورهای دیگر تحریم هایی را علیه شرکت ها و افراد شاخص روسیه اعلام کردند.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران