کد خبر:2448
پ
۱۳۹۶۱۱۲۰۱۱۳۷۲۳۲۴۴۱۳۲۷۹۵۹۴

تولید سوخت‌های فسیلی آمریکا در ۲۰۲۳ به اوج می‌رسد

اداره اطلاعات انرژی آمریکا انتظار دارد قیمت بالای نفت طی دو سال آینده از حفاری نفت و گاز در این کشور حمایت کرده و تولید سوخت‌های فسیلی آمریکا را در ۲۰۲۳ به یک رکورد جدید برساند. – اخبار اقتصادی – به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اویل پرایس، اداره اط..

اداره اطلاعات انرژی آمریکا انتظار دارد قیمت بالای نفت طی دو سال آینده از حفاری نفت و گاز در این کشور حمایت کرده و تولید سوخت‌های فسیلی آمریکا را در ۲۰۲۳ به یک رکورد جدید برساند.

– اخبار اقتصادی –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اویل پرایس، اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد انتظار می‌رود تولید سوخت‌های فسیلی این کشور در ۲۰۲۳ به بالاترین رقم برسد. بهبود حفاری‌های نفت و گاز و قیمت بالای نفت به افزایش تولید سوخت‌های فسیلی در آمریکا ازجمله زغال‌سنگ کمک خواهد کرد.

کل تولید سوخت‌های فسیلی آمریکا که شامل گاز طبیعی، نفت خام و زغال‌سنگ می‌شود به‌دنبال کاهش در ۲۰۲۰، دو درصد در ۲۰۲۱ افزایش یافت و به ۷۷٫۱۴ هزار تریلیون بی تی یو رسید. اداره اطلاعات انرژی آمریکا انتظار دارد تولید سوخت‌های فسیلی این کشور طی ۲ سال آینده ادامه داشته باشد و از سطح تولید سال ۲۰۱۹ فراتر رود و در ۲۰۲۳ به یک رکورد جدید برسد.

ذخایر ثابت شده نفت آمریکا ۲۰ درصد کاهش یافتنیمی از خطوط لوله نفت آمریکا خالی است

گاز طبیعی خشک در سال گذشته میلادی با ۴۶ درصد، بیشترین سهم تولید سوخت‌های فسیلی در آمریکا را به خود اختصاص داده بود. پس‌از آن نفت خام با ۳۰ درصد و بعد هم زغال‌سنگ با ۱۵ درصد قرار داشته‌اند. اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد همین روند تولید تا ۲۰۲۳ ادامه خواهد داشت.

تولید زغال‌سنگ در آمریکا در سال گذشته میلادی به‌خاطر تقاضای بالاتر جهت تولید برق در بحبوحه افزایش جهانی قیمت گاز، ۷ درصد بالا رفته بود. پیش‌بینی می‌شود تولید زغال‌سنگ در سال جاری میلادی ۶ درصد افزایش یابد. تولید این سوخت فسیلی در ۲۰۲۳ تنها ۱ درصد بالا خواهد رفت چون نیاز به زغال‌سنگ برای تولید برق کاهش می‌یابد.

پیش‌بینی می‌شود تولید نفت خام آمریکا که ۱ درصد در سال گذشته میلادی کاهش‌یافته بود، ۶ درصد در سال جاری و ۵ درصد در ۲۰۲۳ افزایش یابد.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش‌بینی می‌کند قیمت نفت در ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ آن‌قدر بالا باشد که باعث رشد حفاری نفت و گاز و بهبود کارآمدی این حفاری‌ها شود.
متوسط تولید نفت آمریکا در سال آینده میلادی ۱۲٫۴ میلیون بشکه در روز خواهد بود.

انتهای پیام/۵۱

فدراسیون صنعت نفت ایران