کد خبر:3751
پ
۱۳۹۳۰۲۱۴۱۰۳۵۳۲۷۳۲۶۷۴۰۱۴

جریان گاز در خط لوله یامال_اروپا به سمت شرق ۴ برابر شده‌ است

جریان گاز در خط لوله یامال_اروپا برای دهمین هفته پیاپی درجهت عکس یعنی از آلمان به لهستان بوده و ۴ برابر شده است. – اخبار اقتصادی – به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، جریان گاز طبیعی از طریق خط لوله یامال_اروپا به سمت شرق و لهستان در روز جمعه ۴٫٫

جریان گاز در خط لوله یامال_اروپا برای دهمین هفته پیاپی درجهت عکس یعنی از آلمان به لهستان بوده و ۴ برابر شده است.

– اخبار اقتصادی –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، جریان گاز طبیعی از طریق خط لوله یامال_اروپا به سمت شرق و لهستان در روز جمعه ۴ برابر شده‌است.
هنوز نمی‌توان مطمئن بود افزایش جریان گاز در این خط لوله با تحولات اوکراین که یک مسیر اصلی دیگر برای صادرات گاز روسیه به اروپاست، در ارتباط باشد. شرکت گازپروم روسیه در روز پنجشنبه اعلام کرد صادرات گاز به اروپا از طریق اوکراین تحت تاثیر قرار نگرفته‌است.

هشدار روسیه به اروپا درباره قیمت بی‌سابقه گاز با عدم راه‌اندازی خط لوله نورد استریم ۲انفجار خط لوله در شرق اوکراین تأثیری بر صادرات گاز به اروپا نگذاشته‌ است

خط لوله بین لهستان و آلمان معمولاً ۱۵ درصد عرضه گاز روسیه به سمت غرب، اروپا و ترکیه را در اختیار دارد، اما جریان گاز در این خط لوله از ماه دسامبر در جهت عکس و به سمت شرق بوده‌ که باعث افزایش قیمت گاز در اروپا شده‌است.
پوتین در اوایل همین هفته اعلام کرد روسیه به عرضه گاز به بازارهای جهانی ادامه می‌دهد.
گاز در خط لوله یامال_اروپا برای دهمین هفته پیاپی درجهت عکس جریان دارد.
انتظار می‌رود جریان گاز از آلمان به لهستان همچنان حدود ۲٫۹ میلیون کیلووات ساعت باشد. این رقم در روزهای قبل برابر با ۷۰۰ هزار کیلووات ساعت بود.
شرکت گازپروم که ظرفیت خط لوله را در معاملات روزانه ثبت می‌کند، هیچ ظرفیت جدیدی برای فوریه و مارس از طریق این مسیر ثبت نکرده‌است.
انتهای پیام/۷۸

فدراسیون صنعت نفت ایران