کد خبر:1668
پ
۱۳۹۸۰۳۱۹۱۴۲۱۲۴۸۳۲۱۷۶۱۶۳۹۴

جزئیات افزایش قیمت برق پرمصرف‌ها/ ۷۵ درصد مشترکان از افزایش تعرفه‌ها معافند

سخنگوی صنعت برق گفت: بر اساس الگوی مصرف تعیین شده برای برق، مصرف بیش از ۷۵ درصد از مردم کشور پایین‌تر از الگو قرار داشته و مشمول افزایش قیمت نمی‌شوند. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم، «مصطفی رجبی مشهدی» افزود: الگوی مصرف در مناطق جغرافیایی ..

سخنگوی صنعت برق گفت: بر اساس الگوی مصرف تعیین شده برای برق، مصرف بیش از ۷۵ درصد از مردم کشور پایین‌تر از الگو قرار داشته و مشمول افزایش قیمت نمی‌شوند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، «مصطفی رجبی مشهدی» افزود: الگوی مصرف در مناطق جغرافیایی مختلف هیچ تغییری نکرده و برای کسانی که مصرف ماهیانه برق آن‌ها پایین‌تر از الگو باشد هیچ افزایش تعرفه‌ای در نظر گرفته نشده است. در ماه‌های غیر گرم سال الگوی مصرف ۲۰۰ کیلووات ساعت تعریف شده که این عدد برای ماه‌های گرم سال که خردادماه تا شهریورماه است در مناطق گرمسیر ۳ هزار کیلووات ساعت در ماه و برای مناطق عادی ۳۰۰ کیلووات ساعت است که نسبت به گذشته هیچ تغییری نکرده است.

وی ضمن تأکید بر اینکه الگوی مصرف نسبت به گذشته تغییر نکرده است، گفت: مشترکانی که زیر الگوی مصرف تعیین شده برای هر منطقه برق مصرف می‌کنند، مشمول هیچ افزایش قیمتی نمی‌شوند و کماکان نظام تعرفه‌گذاری مصوب سال ۱۳۹۷ برای این مشترکان لحاظ خواهد شد.

رجبی مشهدی افزود: در این آیین‌نامه همچنین پیش‌بینی شده که اگر مشترکی بتواند در چهار ماه گرم سال مصرف خود را به کمتر از الگوی مصرف کاهش دهد می‌تواند متناسب با میزان کاهش، پاداشی متناسب با هزینه‌هایی که برابر تأمین برق برای وزارت نیرو است را دریافت کند و در شرایطی حتی مشترکان خانگی بستانکار نیز خواهند شد.

سخنگوی صنعت برق با اشاره به جزئیات تشویق‌های در نظر گرفته شده گفت: اگر مشترکی در فصل گرم ۲۰۰ کیلووات ساعت برق مصرف کرده و به دنبال آن ۱۰۰ کیلووات ساعت زیر الگو از برق استفاده کند، از یک پاداش کم‌مصرفی، بهره‌مند خواهد شد.

وی در تشریح جزئیات افزایش قیمت پرمصرف‌ها نیز گفت: مشترکانی که بر خلاف تشویق‌های تعیین شده همچنان به مصرف بالای خود ادامه دهند، تعرفه برق آن‌ها افزایش خواهد یافت. میزان مصرف مازاد بر الگو متناسب با افزایش مصرف به صورت پلکانی و بر اساس هزینه‌های تأمین انرژی اضافه می‌شود.

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران افزود: در حال حاضر مشترکان پرمصرفی که مازاد الگوی تعیین شده در هر منطقه برق مصرف می‌کنند، کمتر از ۲۵ درصد کل هستند و بیش از ۷۵ درصد مشترکان برق، کمتر از الگوی تعیین‌شده مصرف دارند.

وی اظهار امیدواری کرد: با کاهش مصرف مشترکان پر مصرف به میزان کمتر از الگو، علاوه بر اینکه صورتحساب آن‌ها کاهش می‌یابد، امکان تأمین برق پایدار را به ویژه در تابستان فراهم می‌کنند.

انتهای پیام/؛

فدراسیون صنعت نفت ایران