کد خبر:4460
پ
۱۴۰۰۰۳۱۲۱۵۳۱۴۱۱۴۶۲۲۹۰۰۰۱۴

خودکفایی در تولید کاتالیست‌های صنعت نفت تا پایان دولت سیزدهم

وزیر نفت گفت: امیدواریم با حمایت شرکت‌های دانش‌بنیان و شرکت‌های پژوهشی و فناوری تا پایان این دولت در زمینه کاتالیست‌های مورد نیاز صنعت نفت خودکفا شویم. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم، جواد اوجی، وزیر نفت در مصاحبه با رادیو گفت: در حوزه صنع..

وزیر نفت گفت: امیدواریم با حمایت شرکت‌های دانش‌بنیان و شرکت‌های پژوهشی و فناوری تا پایان این دولت در زمینه کاتالیست‌های مورد نیاز صنعت نفت خودکفا شویم.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، جواد اوجی، وزیر نفت در مصاحبه با رادیو گفت: در حوزه صنعت نفت، شرکت ملی صنایع پتروشیمی تقریباً در زنجیره ارزش ورود خوبی داشته است.

وی با بیان اینکه سهم ما در تجارت جهانی از محصولات پتروشیمی راضی کننده نیست افزود: با برنامه‌ریزی‌های خوبی که در دولت، مجموعه وزارت نفت و شرکت ملی صنایع پتروشیمی انجام شده است زنجیره صنایع تکمیلی رقم خواهد خورد و این در حقیقت اقتصاد مقاومتی مدنظر است.
اوجی اضافه کرد: زنجیره صنایع تکمیلی، ارزش افزوده بالایی دارد که با سرمایه گذاری مورد نیاز کم ریسک است.
وزیر نفت با بیان اینکه دانش فنی مورد نیاز برای این هدف در داخل کشور وجود دارد، گفت: می‌توانیم این‌گونه صنایع را در مناطق کم برخوردار بسازیم.
اوجی بیان کرد: شرکت پژوهش فناوری صنعت پتروشیمی، دو یا سه کاتالیست دیگر را بومی‌سازی کرده است که این موضوع و همچنین دانش فنی برخی از محصولات پتروشیمی را به فال نیک می‌گیریم.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران