کد خبر:3402
پ
۱۳۹۳۱۰۲۱۱۶۵۰۱۱۸۱۳۴۴۸۸۱۰۴

خیز بزرگ‌ترین پالایشگاه ژاپن برای واردات نفت ایران

بزرگ‌ترین پالایشگاه ژاپن اعلام کرد به محض برداشته شدن تحریم‌های ایران پس از امضای قرارداد هسته‌ای، مقدمات واردات نفت از ایران را آغاز کرده و طی ۲ تا ۳ ماه خرید از ایران را از سر می‌گیرد. – اخبار اقتصادی – به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اس‌پی‌گلوبا..

بزرگ‌ترین پالایشگاه ژاپن اعلام کرد به محض برداشته شدن تحریم‌های ایران پس از امضای قرارداد هسته‌ای، مقدمات واردات نفت از ایران را آغاز کرده و طی ۲ تا ۳ ماه خرید از ایران را از سر می‌گیرد.

– اخبار اقتصادی –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اس‌پی‌گلوبال‌پلتس، مدیرعامل شرکت انیوس، بزرگ‌ترین پالایشگاه ژاپن اعلام کرد حدود ۲ تا ۳ ماه پس‌از بسته شدن قرارداد اتمی ایران و برداشته شدن تحریم‌ها، واردات نفت از ایران را از سر می‌گیرد.
وی در یک مصاحبه مطبوعاتی گفت به‌خاطر مسائلی مانند بیمه و برنامه‌ریزی نقل‌وانتقال‌ها، نمی‌تواند فورا واردات نفت از ایران را آغاز کند. اما این کار را طی ۲ تا ۳ ماه انجام خواهد داد.
وی اظهار داشت:«پس‌از بسته شدن قرارداد اتمی ایران، نفت این کشور یکی از گزینه‌های خرید ما خواهد بود».
وی در پاسخ به سوالی در مورد زمان برداشته شدن تحریم‌های ایران گفت انتظار دارد تحریم‌ها هم‌زمان با امضای قرارداد برداشته شوند.
وی تاکید کرد برداشته شدن تحریم‌های ایران باعث می‌شود ۲ میلیون بشکه نفت به‌تدریج وارد بازار شود.

رویترز: صادرات نفت ایران با وجود تحریم آمریکا رکورد ۳ سال گذشته را شکستصنعت نفت ایران برای دوره پس‌از تحریم‌ها آماده می‌شود

مذاکرات هسته‌ای ایران که جدیدترین دور آن در هشتم فوریه در وین آغاز شد بیش‌از هر زمان دیگری به یک قرارداد نزدیک شده‌است. علی باقری‌کنی مذاکره‌کننده ارشد ایران در شانزدهم فوریه اعلام کرد ایران و آمریکا به قرارداد نزدیک شده‌اند.
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا هم در همان روز گفت دو طرف در مراحل نهایی مذاکرات به سر می‌برند.
طبق قرارداد برجام که در ۲۰۱۵ امضا شده بود، تحریم‌های نفتی ایران در ازای محدود شدن برنامه هسته‌ای این کشور برداشته‌شده بودند. اما دولت ترامپ در ۲۰۱۸ با بیرون رفتن از این قرارداد دوباره صنعت نفت پتروشیمی و کشتیرانی ایران را تحریم کرد.
مذاکرات برای احیای برجام در اواسط ۲۰۲۱ متوقف اما در ماه دسامبر از سر گرفته شد.
ژاپن واردات نفت از ایران را در ماه مه ۲۰۱۹ متوقف کرد. این کشور در ۲۰۱۹، ۱۷٫۱ میلیون بشکه نفت از ایران خریداری کرده بود که ۶۳٫۲ درصد نسبت‌به ۴۶٫۵۱ میلیون بشکه خریداری‌شده در ۲۰۱۸ کاهش داشت.
انتهای پیام/۴۲

فدراسیون صنعت نفت ایران