کد خبر:2747
پ
۱۴۰۰۰۶۲۴۱۷۰۴۰۸۷۰۳۲۳۵۹۹۲۲۴

ذخایر آب سدهای کشور به ۲۰میلیارد مترمکعب رسید/ ۵۹درصد ظرفیت سدها خالی است

با رسیدن ذخایر آب سدهای کشور به ۲۰میلیارد و ۸۴۰میلیون مترمکعب، در زمان حاضر حدود ۴۱درصد ظرفیت مخازن سدها پر شده و ۵۹درصد این ظرفیت همچنان خالی است. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، آمار دفتر اطلاعات و داده‌های آب کشور نشان م..

با رسیدن ذخایر آب سدهای کشور به ۲۰میلیارد و ۸۴۰میلیون مترمکعب، در زمان حاضر حدود ۴۱درصد ظرفیت مخازن سدها پر شده و ۵۹درصد این ظرفیت همچنان خالی است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، آمار دفتر اطلاعات و داده‌های آب کشور نشان می‌دهد با سپری شدن ۱۲۹ روز از سال آبی، تا ۹ بهمن ماه (سال آبی ۱۴۰۱ ـ ۱۴۰۰) میزان کل حجم آب در مخازن سدهای کشور حدود ۲۰٫۸۴ میلیارد مترمکعب است که نسبت به مدت مشابه سال آبی گذشته ۲۲ درصد کاهش نشان می‌دهد.

با توجه به ظرفیت ۵۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون مترمکعبی سدهای کشور، ذخیره ۲۰ میلیارد و ۸۴۰ میلیون مترمکعبی آب، نشان‌دهنده پر شدن حدود ۴۱ درصد ظرفیت مخازن سدها و خالی بودن ۵۹ درصد این ظرفیت است.

فیروز قاسم‌زاده مدیرکل دفتر اطلاعات و داده‌های آب کشور در این خصوص اظهار داشت: بررسی وضعیت سدهای کشور نشان می‌دهد میزان کل حجم ورودی به سدهای کشور از ابتدای مهرماه تا تاریخ ۹ بهمن‌ماه معادل ۹٫۲۶ میلیارد مترمکعب است که کاهشی معادل ۱۶ درصد نسبت به مدت مشابه سال آبی گذشته را نشان می­‌دهد.

وی افزود: میزان پرشدگی سدهای مهمی چون زاینده‌رود، شمیل و نیان و سفیدرود در شرایط فعلی به‌ترتیب حدود ۱۳ درصد، ۹۹ درصد و ۲۶ درصد است و در استان­های خوزستان و تهران، میزان پرشدگی مخازن طی سال آبی جاری به‌ترتیب در حدود ۴۷ درصد و ۱۷ درصد است.

انتهای پیام/+

فدراسیون صنعت نفت ایران