کد خبر:2259
پ
۱۳۹۶۱۱۲۰۱۱۳۷۵۰۷۱۳۱۳۲۷۹۶۰۴

ذخایر ثابت شده نفت آمریکا ۲۰ درصد کاهش یافت

آخرین داده های اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA)، نشان می‌دهد که ذخایر ثابت شده نفت در این کشور در طول سال ۲۰۲۰، ۱۹ درصد کاهش یافت و از ۴۴.۲ میلیارد بشکه به ۳۵.۸ میلیارد بشکه رسید. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، آخرین دا..

آخرین داده های اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA)، نشان می‌دهد که ذخایر ثابت شده نفت در این کشور در طول سال ۲۰۲۰، ۱۹ درصد کاهش یافت و از ۴۴.۲ میلیارد بشکه به ۳۵.۸ میلیارد بشکه رسید.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، آخرین داده های اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA)، نشان می‌دهد که ذخایر ثابت شده نفت در این کشور در طول سال ۲۰۲۰، ۱۹ درصد کاهش یافت و از ۴۴٫۲ میلیارد بشکه به ۳۵٫۸ میلیارد بشکه رسید.

گزارش جدید اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان می دهد که در طول سال ۲۰۲۰، تنها ۳ میلیارد بشکه ذخایر ثابت شده نفت خام در ایالات متحده کشف شد که ۱٫۲ میلیارد بشکه از طریق تعدیل تخمین‌ها، فروش و واردات به دست آمده است. ۸٫۸ میلیارد بشکه از ذخایر ثابت شده نیز به دلیل تجدید نظر خالص از بین رفت و ۳٫۸ میلیارد بشکه نیز به علت تولید نفت خام مصرف شد.

بر اساس این گزارش، تفاوت خالص ذخایر، طبق این داده‌ها ۸٫۴ میلیارد بشکه است که در مجموع ۱۹ درصد کاهش نشان می‌دهد.

نیمی از خطوط لوله نفت آمریکا خالی استذخایر استراتژیک نفت آمریکا تا ۱۰ سال آینده نصف می‌شود

داده های قبلی اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان می دهد که این کاهش ۸٫۴ میلیارد بشکه‌ای بزرگترین کاهش ذخایر ثابت شده حداقل از سال ۲۰۱۰ محسوب می شود. در واقع، تنها یک سال دیگر در دهه گذشته وجود دارد که در آن ذخایر ثابت شده نفت ایالات متحده کاهش یافته است: سال ۲۰۱۵٫

یکی از دلایل اصلی از دست دادن ذخایر ثابت شده در سال ۲۰۲۰، کاهش توسعه و اکتشافات بود. در سال ۲۰۲۰، تنها ۳٫۰۰۲ میلیارد بشکه نفت خام کشف شد که کمتر از نصف ذخایری است که در سال ۲۰۱۸ یا ۲۰۱۹ کشف شده بود.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا همه گیری کرونا و بیماری کووید-۱۹ را عامل اصلی از دست دادن ذخایر ثابت شده نفت این کشور اعلام کرد. با محدودیت های کرونایی، دستورات مربوط به ماندن افراد در خانه و محدودیت های سفر، تقاضا برای سوخت به طور چشمگیری کاهش یافت.

طبق گزارش این اداره، اپراتورها ذخایر ثابت شده خود را در سال ۲۰۲۰ به سمت پایین بازنگری کردند و حفاری‌ها را به تعویق انداختند.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران