کد خبر:2002
پ
۱۳۹۸۰۴۲۵۱۵۵۰۵۱۳۲۴۱۷۹۰۱۴۹۴

روسیه و ترکیه قرارداد ۴ ساله انتقال گاز امضا کردند

شرکت صادرات گازپروم روسیه و شرکت بوتاس ترکیه قرارداد جدیدی به مدت ۴ سال برای تامین ۵.۷۵ میلیارد متر مکعب گاز در سال از طریق خط لوله گاز ترکیش استریم امضا کردند. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، شرکت صادرات گازپروم روس..

شرکت صادرات گازپروم روسیه و شرکت بوتاس ترکیه قرارداد جدیدی به مدت ۴ سال برای تامین ۵.۷۵ میلیارد متر مکعب گاز در سال از طریق خط لوله گاز ترکیش استریم امضا کردند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، شرکت صادرات گازپروم روسیه و شرکت بوتاس ترکیه قرارداد جدیدی به مدت ۴ سال برای تامین ۵٫۷۵ میلیارد متر مکعب گاز در سال از طریق خط لوله گاز ترکیش استریم امضا کردند.

شرکت صادرات گازپروم و بوتاس در تاریخ ۳۰ دسامبر چندین توافقنامه را در مورد همکاری در زمینه تامین گاز و استفاده از زیرساخت های حمل و نقل گاز امضا کردند.

این شرکت گفت: یک قرارداد جدید و ویژه نیز برای عرضه گاز طبیعی به بوتاس از اول ژانویه ۲۰۲۲ امضا شده است. این قرارداد مربوط به تامین سالانه ۵٫۷۵ میلیارد متر مکعب گاز از طریق خط لوله گاز ترکیش استریم به مدت ۴ سال می شود.

تصمیم روسیه برای کاهش وابستگی اروپا به گازپرومروسیه فروش گاز به ترکیه از طریق بستر الکترونیکی را آغاز کرد

پیشتر گزارش شده بود که ترکیه و گازپروم روسیه در حال مذاکره برای افزایش صادرات گاز به این کشور هستند.

بر اساس این گزارش، طی ۱۱ ماه اول سال ۲۰۲۱، این شرکت ۸۳٫۷ درصد بیشتر از مدت مشابه در سال ۲۰۲۰ به ترکیه گاز رسانی کرده است.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران