کد خبر:4888
پ
۱۴۰۱۰۱۱۱۱۲۳۰۵۶۵۷۲۵۰۶۱۸۶۴

سد‌های کوچک در سواحل کشور احداث می‌شود / بهره‌برداری از ۴۵ سد بزرگ تا ۴ سال آینده

وزیر نیرو از آغاز ساخت سد‌ها و مخازن ساحلی در سواحل جنوبی و شمالی کشور خبر داد و گفت: ظرفیت ذخیره‌سازی آب در سدهای کشور تا ۴ سال آینده به ۶۰ میلیارد مترمکعب خواهد رسید. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم، علی اکبر محرابیان، وزیر نیرو هدف از سا..

وزیر نیرو از آغاز ساخت سد‌ها و مخازن ساحلی در سواحل جنوبی و شمالی کشور خبر داد و گفت: ظرفیت ذخیره‌سازی آب در سدهای کشور تا ۴ سال آینده به ۶۰ میلیارد مترمکعب خواهد رسید.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، علی اکبر محرابیان، وزیر نیرو هدف از ساخت سد‌های کوچک و عمدتا لاستیکی را کنترل و ذخیره سیلاب‌ها و جلوگیری از هدررفت آب شیرین به دریا اعلام کرد و گفت: هم اکنون مطالعه ساخت ۷ سد از این نوع در استان هرمزگان , ۵ سد در استان سیستان و بلوچستان و احداث سد‌های متعدد در سواحل شمالی کشور در دستور کار این وزارتخانه قرار گرفته است.

وی افزود: حجم تنظیمی این سد‌ها در جنوب کشور خیلی کمتر از حجم ذخیره آن و در شمال کشور برعکس آن است.

وزیر نیرو گفت: احداث و بهره برداری از این مخازن ساحلی که در بخش کشاورزی و آشامیدنی قابل استفاده است از لحاظ اقتصادی برای کشور بسیار سودآور و مفید است.

محرابیان همچنین تصریح کرد: در نیمه دوم سال ۱۴۰۰ سعی کردیم تمام طرح‌های راکد و نیمه تمام بخش آب کشور را فعال و راه اندازی کنیم.

وی بار دیگر بر اتمام ۴۵ سد بزرگ کشور در مدت ۴ سال آینده تاکید کرد و افزود: با اتمام این سد‌ها حدود یک پنجم ذخیره فعلی آب سد‌های کشور، یعنی نزدیک به ۱۰ میلیارد مترمکعب بر ذخیره آب سد‌ها افزوده خواهد شد و عدد کنونی آن را به حدود ۶۰ میلیارد متر مکعب خواهد رساند.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران