کد خبر:2481
پ
۱۳۹۸۰۵۱۰۱۵۲۷۲۴۱۵۷۱۸۰۱۰۳۹۴

شِل رسماً نام خود را تغییر داد

غول انرژی اروپا یعنی شرکت شِل پس از مطرح شدن تصمیم انتقال دفتر مرکزی از هلند به بریتانیا رسماً نام خود را تغییر داد و عبارت “رویال داچ” را که از سال ۱۹۰۷ بخشی از هویت آن بوده است، از نام خود حذف کرد. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل ا..

غول انرژی اروپا یعنی شرکت شِل پس از مطرح شدن تصمیم انتقال دفتر مرکزی از هلند به بریتانیا رسماً نام خود را تغییر داد و عبارت "رویال داچ" را که از سال ۱۹۰۷ بخشی از هویت آن بوده است، از نام خود حذف کرد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، شرکت نفت و گاز شل پس از مطرح شدن برنامه لغو ساختار سهام دوگانه خود و انتقال دفتر مرکزی از هلند به بریتانیا، روز جمعه رسماً نام خود را تغییر داد و عبارت "رویال داچ" را که از سال ۱۹۰۷ بخشی از هویت آن بوده است، از نام خود حذف کرد.

این شرکت در بیانیه‌ای گفت: شل تصمیم هیئت مدیره برای تغییر نام خود را به Shell plc در ۲۰ دسامبر ۲۰۲۱ اعلام کرد. این تغییر اکنون اعمال شده است.

قرار است بورس لندن و آمستردام در تاریخ ۲۵ ژانویه نام این شرکت را در فهرست خود تغییر دهند و بورس نیویورک نیز در تاریخ ۳۱ ژانویه این تغییر نام را اعمال خواهد کرد.

محکومیت قطعی شِل به پرداخت ۴۶۷ میلیون دلار خسارت آلودگی نفتی در نیجریهشکایت مردم نیجریه از شِل انگلیس به خاطر آلودگی نفتی

این شرکت همچنین گفت: تغییرنام بر مالکیت سهام تأثیری نخواهد گذاشت و سهام A و سهام B در حال حاضر بدون تغییر باقی خواهند ماند.

بر اساس این گزارش، قرار است این سهام در ۲۹ ژانویه به یک خط سهام عادی تبدیل شود.

شرکت شل در ماه نوامبر اعلام کرد که ساختار سهام دوگانه را کنار می گذارد و دفتر مرکزی خود را از لاهه به لندن منتقل می کند. این شرکت با افزایش مالیات در هلند و فشارهای ناشی از دادگاه درباره پرونده آب و هوایی مواجه شده است.

این شرکت در کشمکش طولانی‌مدت با مقامات هلندی بر سر مالیات ۱۵ درصدی مالیات بر سهم این کشور بر روی برخی از سهام خود بوده است که باعث می‌شود آنها برای سرمایه‌گذاران بین‌المللی جذابیت کمتری داشته باشند.

شل اولین جلسه هیئت مدیره خود را در ۳۱ دسامبر در لندن برگزار کرد.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران