کد خبر:2715
پ
۱۳۹۷۱۱۲۱۲۲۰۵۱۹۲۸۹۱۶۶۰۷۶۷۴

صادرات گاز روسیه به ترکیه از طریق خط لوله بلو استریم رکورد زد

شرکت صادرات گازپروم روسیه اعلام کرد که حجم بی سابقه‌ای از گاز را از طریق خط لوله بلو استریم در سال ۲۰۲۱ به ترکیه تحویل داده است. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، شرکت صادرات گازپروم روسیه روز جمعه اعلام کرد که حجم بی ..

شرکت صادرات گازپروم روسیه اعلام کرد که حجم بی سابقه‌ای از گاز را از طریق خط لوله بلو استریم در سال ۲۰۲۱ به ترکیه تحویل داده است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، شرکت صادرات گازپروم روسیه روز جمعه اعلام کرد که حجم بی سابقه‌ای از گاز را از طریق خط لوله بلو استریم در سال ۲۰۲۱ به ترکیه تحویل داده است.

به گفته این شرکت دولتی، حدود ۱۶ میلیارد متر مکعب گاز از طریق این خط لوله به ترکیه صادر شده است که بیشترین رقم از زمان آغاز بهره برداری از این خط لوله محسوب می شود.

در بیانیه این شرکت آمده است: در سال ۲۰۲۱، انتقال گاز از طریق خط لوله بلو استریم از روسیه به ترکیه به یک رکورد تاریخی دست یافت. سال گذشته، گازپروم ۱۵٫۹۸ میلیارد مترمکعب از طریق بلو استریم صادر کرد. این بهترین نتیجه سالانه از زمان آغاز بهره برداری از این خط لوله در سال ۲۰۰۳ است.

تولید نفت و گاز شرکت گازپروم روسیه در ۲۰۲۱ رکورد می‌زندتصمیم روسیه برای کاهش وابستگی اروپا به گازپروم

بنا بر این گزارش، شرکت صادرات گازپروم همچنین تأکید کرد که رشد عرضه همزمان با رکورد تاریخی مصرف گاز در ترکیه است.

بر اساس برآوردهای اولیه، میزان مصرف گاز در ترکیه طی سال ۲۰۲۱ به حدود ۶۱ میلیارد مترمکعب رسید.

النا بورمیستروا، معاون کمیته مدیریت گازپروم و مدیر کل صادرات گازپروم، گفت: برای گازپروم، بلو استریم اولین خط لوله گاز دریایی بود که مستقیماً ما را به یک بازار صادراتی بزرگ وصل کرد.

وی افزود: تقریباً دو دهه بعد، می‌بینیم که این رویکرد کاملاً درست بوده است. نتایج بی سابقه بلو استریم ما را خوش بین می کند و درست بودن تمرکز روی تحویل مستقیم گاز به مشتریان ما از طریق خطوط لوله دریایی را ثابت می کند.

این خط لوله برای انتقال گاز طبیعی روسیه به ترکیه از طریق دریای سیاه با دور زدن کشورهای ثالث طراحی شده است. طول کل آن به ۱۲۱۳ کیلومتر می رسد. این خط لوله در دسامبر ۲۰۰۲ راه اندازی شد. عرضه گاز تجاری در فوریه ۲۰۰۳ آغاز شد.

بر اساس این گزارش، شرکت اِنی ایتالیا شریک اصلی گازپروم در ساخت این خط لوله بود.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران