کد خبر:5072
پ
۱۴۰۰۱۱۰۳۱۶۳۰۰۴۴۵۹۲۴۵۹۹۷۳۴

عبور پیک مصرف برق از مرز ۴۲ هزار مگاوات/ پیک تابستانه زودرس در راه است؟

پیک مصرف برق در شبانه‌روز گذشته به ۴۲ هزار و ۷۳۰ مگاوات رسید که نسبت به پیک مصرف برق در روز مشابه سال قبل، رشدی ۹ درصدی را نشان می‌دهد. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، افزایش دمای هوا به ۳۰ درجه در پایتخت و عبور دمای هوا از..

پیک مصرف برق در شبانه‌روز گذشته به ۴۲ هزار و ۷۳۰ مگاوات رسید که نسبت به پیک مصرف برق در روز مشابه سال قبل، رشدی ۹ درصدی را نشان می‌دهد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، افزایش دمای هوا به ۳۰ درجه در پایتخت و عبور دمای هوا از مرز ۴۰ درجه در برخی شهرهای کشور در نیمه فروردین‌ماه، شرایط دمایی کم‌نظیری را در هفته‌های آغازین سال جاری رقم زد.

گرم شدن کم‌سابقه دما در میانه فروردین، بازگشت کولرها به مدار را در برخی شهرهای کشور به دنبال داشت و می‌توان اثر این گرمای زودرس را در رشد مصرف برق به وضوح مشاهده کرد.

بر اساس آمار رسمی شرکت مدیریت شبکه برق، پیک مصرف برق در شبانه‌روز گذشته به ۴۲ هزار و ۷۳۰ مگاوات رسید که نسبت به پیک مصرف برق در روز مشابه سال قبل، رشدی ۹ درصدی را نشان می‌دهد.

یکی از عواملی که موجب آغاز قطعی‌های برق در اردیبهشت‌ماه سال قبل بود، شروع زودهنگام گرمای تابستانی در میانه بهار و در زمانی بود که هنوز تعمیرات نیروگاه‌های حرارتی به اتمام نرسیده بود؛ حال بروز گرمای کم‌سابقه در میانه فروردین‌ماه امسال، این شائبه را ایجاد می‌کند که در سال جاری نیز شاهد شروع زودهنگام گرمای تابستانی و به تبع آن آغاز پیک تابستانه مصرف برق خواهیم بود؟

انتهای پیام/؛

فدراسیون صنعت نفت ایران