کد خبر:1732
پ
۱۴۰۰۰۱۰۶۰۰۲۰۳۹۷۷۴۲۲۴۷۵۹۸۴

عربستان قرارداد اوپک پلاس را برای ثبات بازار نفت ضروری می‌داند

پادشاه عربستان با تاکید بر پایبندی تمام تولیدکنندگان نفت به قرارداد اوپک پلاس گفت این قرارداد برای ثبات بازار نفت ضروری است. – اخبار اقتصادی – به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، ملک سلمان، پادشاه عربستان گفت قرارداد اوپک پلاس برای ثبات بازار ن..

پادشاه عربستان با تاکید بر پایبندی تمام تولیدکنندگان نفت به قرارداد اوپک پلاس گفت این قرارداد برای ثبات بازار نفت ضروری است.

 

به نقل از رویترز، ملک سلمان، پادشاه عربستان گفت قرارداد اوپک پلاس برای ثبات بازار نفت ضروری است و همه تولیدکنندگان باید به این قرارداد پایبند بمانند.
ملک سلمان در سخنرانی سالانه خود در مجلس شورای عربستان گفت ثبات بازار نفت ستون سیاست انرژی عربستان است و تلاش بزرگ‌ترین صادرکننده نفت دنیا برای حفظ ذخایر مازاد جهت حمایت از امنیت عرضه انرژی الزامی است.

 

وی ادامه داد:«عربستان تمایل خود برای ادامه قرارداد اوپک پلاس را به‌خاطر نقش حساس آن در ثبات بازار نفت اعلام می‌کند و تاکید دارد تمام کشورهای شرکت‌کننده باید به این قرارداد پایبند بمانند».
سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش از جمله روسیه در این ماه به توافق رسیدند علی‌رغم نگرانی درمورد آزادسازی ذخایر استراتژیک نفتی آمریکا و همچنین کاهش قیمت نفت به‌خاطر شیوع نوع جدید ویروس کرونا، به سیاست افزایش تدریجی تولید خود ادامه دهند.
انتهای پیام/۷۵

فدراسیون صنعت نفت ایران