کد خبر:1938
پ
۱۳۹۹۱۰۰۲۱۲۲۳۳۰۲۶۹۲۱۸۶۴۹۴۴

عربستان قیمت فروش نفت به آسیا را کاهش داد

عربستان قیمت رسمی فروش نفت خام سبک عرب به بازار آسیا را در ماه فوریه ۱.۱۰ دلار در هر بشکه پایین آورده و به پایین‌ترین رقم طی سه‌ماهه گذشته رسانده است. – اخبار اقتصادی – به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اویل پرایس، عربستان در بحبوحه گسترش سریع کرونای..

عربستان قیمت رسمی فروش نفت خام سبک عرب به بازار آسیا را در ماه فوریه ۱.۱۰ دلار در هر بشکه پایین آورده و به پایین‌ترین رقم طی سه‌ماهه گذشته رسانده است.

– اخبار اقتصادی –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اویل پرایس، عربستان در بحبوحه گسترش سریع کرونای اومیکرون و افزایش عرضه نفت اوپک پلاس به بازار، قیمت رسمی فروش نفت خام خود را به آسیا در ماه آینده میلادی تا پایین‌ترین رقم طی سه‌ماهه گذشته کاهش می‌دهد.
بزرگ‌ترین صادرکننده نفت دنیا قیمت رسمی فروش نفت خام سبک عرب به بازار آسیا را در ماه فوریه ۱٫۱۰ دلار در هر بشکه پایین آورده و ۲٫۲۰ دلار بالاتر از شاخص عمان دوبی به فروش می‌رساند. صادرات نفت خاورمیانه به آسیا براساس این شاخص تعیین می‌شود. این کمترین قیمت فروش نفت سبک عربستان طی ۳ ماه گذشته‌است.
تمام درجات نفتی عربستان که در ماه آینده میلادی در بازار آسیا به فروش می‌رسند بین ۱ تا ۱٫۳۰ دلار کاهش قیمت خواهند داشت.

افزایش صادرات نفت عربستان به آسیا در ماه نوامبرواردات نفت عربستان توسط چین ۲۳ درصد افزایش یافت

عربستان در آخرین ماه ۲۰۲۱ قیمت رسمی فروش نفت خام سبک عرب به آسیا را ۰٫۶۰ دلار در هر بشکه برای ماه ژانویه افزایش داد و به ۳٫۳۰ دلار بالاتر از شاخص عمان/دوبی رساند.
افزایش قیمت نفت عربستان در ماه دسامبر حاکی از آن بود که این کشور نگران تاثیر گسترش کرونای اومیکرون بر بازار نفت نیست. این نوع جدید کرونا باعث کاهش ۱۰ دلاری قیمت نفت در اواخر نوامبر شد و قیمت نفت خام برنت را تا کمتر از ۷۰ دلار در هر بشکه پایین آورد.
و حالا کاهش قیمت نفت عربستان برای ماه فوریه نشان می‌دهد این کشور انتظار کاهش تقاضا در آسیا تحت تاثیر گسترش این ویروس و افزایش محدودیت‌های کرونایی چین را دارد.
عربستان قیمت رسمی فروش نفت خام برای مشتریان آمریکایی و منطقه مدیترانه را تغییری نداده اما قیمت نفت برای شمال غرب اروپا را کمی پایین آورده است.
انتهای پیام/۱۰۰

فدراسیون صنعت نفت ایران