کد خبر:3826
پ
۱۳۹۹۱۲۱۸۱۰۴۲۲۵۰۳۲۲۳۷۵۷۴۴

عربستان چند میدان گازی جدید کشف کرد

وزیر انرژی عربستان سعودی اعلام کرد که شرکت دولتی آرامکو میدان‌های گازی جدیدی را در ۴ منطقه این کشور کشف کرده است. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، خبرگزاری عربستان سعودی روز یکشنبه به نقل از عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی ا..

وزیر انرژی عربستان سعودی اعلام کرد که شرکت دولتی آرامکو میدان‌های گازی جدیدی را در ۴ منطقه این کشور کشف کرده است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، خبرگزاری عربستان سعودی روز یکشنبه به نقل از عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی این کشور اعلام کرد که شرکت دولتی آرامکو میدان‌های گازی جدیدی را در چهار منطقه این کشور کشف کرده است.

وی تأکید کرد که این میادین در منطقه مرکزی عربستان، در صحرای ربع الخالی، در نزدیک مرز شمالی و در منطقه شرقی این کشور کشف شده است.

بر اساس این گزارش، عربستان سعودی خواهان افزایش سهم گاز طبیعی از ترکیب انرژی‌های تولیدی خود و جایگزینی آن با نفت خام و نفت کوره به منظور رفع نیاز به مصرف رو به رشد برق و عرضه بیشتر نفت خام برای صادرات است.

کاهش صادرات نفت عربستان در دسامبر گذشتهعربستان قیمت نفت خود را افزایش داد

این وزیر عربستانی بدون مشخص کردن تعداد دقیق میدان‌های کشف شده نام پنج میدان را ذکر کرد و به این موضوع که آیا اینها همه مخازن هستند یا خیر اشاره‌ای نکرد.

میدان هایی که وی نام برد عبارتند از میدان شادون در منطقه مرکزی، میادین شهاب و شرفه در ربع الخالی در منطقه جنوب شرقی، میدان ام خنصر در نزدیکی مرز شمالی با عراق و میدان سمنا در منطقه شرق.

عبدالعزیز بن سلمان همچنین گفت که دو میدان گازی سمنا و ام خنصر "غیر متعارف" هستند. رسوبات غیر متعارف، که به نام شیل نیز شناخته می شوند، معمولاً در فضاهای منافذ تنگ محبوس می شوند و به تکنیک های استخراج خاصی نیاز دارند.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران