کد خبر:4422
پ
۱۴۰۰۱۲۲۶۱۶۴۴۲۳۱۹۴۲۴۹۹۷۶۶۴

عملیات امداد و نجات سرنشینان کشتی مغروق در خلیج فارس ادامه دارد

مدیر HSE و مدیریت بحران سازمان منطقه ویژه پارس گفت: با تلاش‌های انجام شده توسط دو فروند ناجی اداره کل بندر و دریانوردی استان بوشهر تاکنون ۲۹ نفر از سرنشینان کشتی اماراتی نجات یافته است و وضع عمومی همه سرنشینان مساعد است. – اخبار اقتصادی – به گزارش گر..

مدیر HSE و مدیریت بحران سازمان منطقه ویژه پارس گفت: با تلاش‌های انجام شده توسط دو فروند ناجی اداره کل بندر و دریانوردی استان بوشهر تاکنون ۲۹ نفر از سرنشینان کشتی اماراتی نجات یافته است و وضع عمومی همه سرنشینان مساعد است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، صبح امروز( پنجشنبه ۲۶اسفندماه ) یک فروند کشتی که از امارات به سمت عراق در حال حرکت بود در ساعت ۳ و ۴۰ دقیقه بامداد به وقت محلی دچار حادثه شد که با اعلام پیام اضطراری به واحدهای نزدیک، بلافاصله در ساعت ۳ و ۵۵ دقیقه دو فروند ناجی اداره کل بنادر و دریانوردی از بندر دیر و عسلویه و تعدادی یدک‌کش به موقعیت مورد نظر اعزام و عملیات امداد و نجات آ‎غاز شد که تاکنون ۲۹ نفر از سرنشنیان آن نجات یافتند که جست‌وجو برای یافتن آخرین نفر ادامه دارد.

سپهدار عباس‌زاده، سرپرست مدیریت تولید و عملیات شرکت نفت و گاز پارس در تشریح جزئیات حادثه کشتی اماراتی در خلیج فارس گفت: صبح امروز (پنج‌شنبه، ۲۶ اسفند) مطلع شدیم که یک کشتی باربری که از سوی امارات به عراق در حال حرکت بوده، در شمال غربی سکوهای دریایی پارس جنوبی دچار نقص شده و کنترل خود را از دست می‌دهد.

وی با بیان اینکه بلافاصله پس از وقوع این حادثه، کمیته مدیریت شرایط اضطراری معاونت عملیات و پشتیبانی شرکت نفت و گاز پارس تشکیل شد، افزود: با توجه به اینکه خطر برخورد شناور با سکوهای گازی مستقر در شمال میدان پارس جنوبی وجود داشت، نسبت به ارزیابی و پایش شرایط، هماهنگی‌های داخلی با سایر ارگان‌های مستقر در منطقه عسلویه به عمل آمد.

سرپرست مدیریت تولید و عملیات شرکت نفت و گاز پارس با تأکید بر اینکه در حال حاضر سکوهای گازی پارس جنوبی و تأسیسات زیردریایی این منطقه در ایمنی کامل قرار دارند و هیچ‌گونه آسیبی به آنها وارد نشده، تصریح کرد: متأسفانه این کشتی باربری حدود ساعت ۱۰ صبح، به‌صورت کامل غرق شد و عملیات امداد و نجات ۳۰ سرنشین این شناور همچنان ادامه دارد.

همچنین، ابراهیم غریبی، مدیر ایمنی ، بهداشت ،محیط زیست ، پدافند غیر عامل و مدیریت بحران سازمان مطنقه ویژه پارس با بیان اینکه تلاش‌ها برای نجات آخرین نفر کشتی اماراتی ادامه دارد، اظهار کرد: با تلاش‌های انجام شده توسط دو فروند ناجی اداره کل بندر و دریانوردی استان بوشهر تاکنون ۲۹ نفر از سرنشینان کشتی اماراتی نجات یافته است و وضع عمومی همه سرنشینان مساعد است.

وی تاکید کرد: حادثه برای کشتی اماراتی بر اثر ناپایداری جوی و تلاطم‌های دریا به وقوع پیوست خوشبختانه هیچ آسیبی به سکوهای گازی پارس جنوبی وارد نشده و وضع همه سکوها پایدار است.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران