کد خبر:4929
پ
۱۳۹۸۱۰۱۰۰۹۵۸۵۵۶۲۱۹۲۵۱۶۷۴

غول انرژی اتریش: تحریم گاز روسیه غیرممکن است

رئیس شرکت اتریشی اوام‌وی OMV که در حوزه انرژی فعال است، در پاسخ به درخواست کشورهای اروپایی برای تحریم گاز روسیه اعلام کرد که اتریش نمی تواند امسال خرید گاز طبیعی روسیه را متوقف کند. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، آلفرد ..

رئیس شرکت اتریشی اوام‌وی OMV که در حوزه انرژی فعال است، در پاسخ به درخواست کشورهای اروپایی برای تحریم گاز روسیه اعلام کرد که اتریش نمی تواند امسال خرید گاز طبیعی روسیه را متوقف کند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، آلفرد استرن، رئیس شرکت اتریشی اوام‌وی OMV که در حوزه انرژی فعال است، در پاسخ به درخواست کشورهای اروپایی برای تحریم گاز روسیه اعلام کرد که اتریش نمی تواند امسال خرید گاز طبیعی روسیه را متوقف کند.

وی در یک مصاحبه گفت: اگر ما آمادگی پذیرش عواقب وخیم تحریم گاز روسیه را نداشته باشیم، اعمال این (تحریم) غیرممکن است.

این مقام افزود: برخی از کشورها می توانند این کار را انجام دهند، اما برای اتریش این امکان در سال جاری وجود ندارد… حذف تدریجی گاز روسیه هزینه دارد.

استفاده روسیه از مکانیسم جدید به جای سوئیفت در تجارت با هندکشورها برای خرید گاز روسیه باید "ذخایر روبلی" ایجاد کنند

استرن توضیح داد که برخلاف برخی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا، اتریش در مورد منابع انرژی جایگزین "در موقعیت دشواری قرار دارد، زیرا دسترسی به دریا و دسترسی به گاز مایع ندارد".

بر اساس این گزارش، دیگر مقامات اتریش نیز موضع مشابهی نسبت به وابستگی این کشور به واردات انرژی از روسیه دارند.

کارل نهمر، صدراعظم اتریش طی هفته جاری میلادی اعلام کرده بود که از هیچ محدودیتی برای عرضه نفت و گاز از روسیه به اروپا حمایت نمی‌کند.

نهمر در مصاحبه ای با تلویزیون OE24 گفت: ما باید به وضوح هرگونه ایده در مورد توقف واردات گاز روسیه یا نفت روسیه را رد کنیم.

رسانه ها به نقل از منابع صنعتی گزارش می دهند که در حال حاضر، تأسیسات ذخیره گاز در اتریش تنها ۱۳ درصد پر است.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران