کد خبر:1566
پ
۱۳۹۹۰۹۲۵۰۹۰۲۰۲۲۷۳۲۱۸۱۲۹۳۴

قرارداد نیروگاه‌های ۵۴۶ مگاواتی اردکان و بهاباد امضا شد

قرارداد نیروگاه‌های ۵۴۶ مگاواتی سیکل ترکیبی اردکان و بهاباد بین گروه مپنا و شرکت معدنی و صنعتی چادرملو امضا شد. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مراسم امضای قرارداد نیروگاه‌های ۵۴۶ مگاواتی سیکل ترکیبی اردکان (EPC) و بهاباد (..

قرارداد نیروگاه‌های ۵۴۶ مگاواتی سیکل ترکیبی اردکان و بهاباد بین گروه مپنا و شرکت معدنی و صنعتی چادرملو امضا شد.

 

مراسم امضای قرارداد نیروگاه‌های ۵۴۶ مگاواتی سیکل ترکیبی اردکان (EPC) و بهاباد (BOT) با حضور مدیران گروه مپنا و شرکت معدنی و صنعتی چادرملو برگزار شد.

قرارداد احداث بلوک سیکل ترکیبی اردکان، در قالب دو قرارداد، با ظرفیت ۵۴۶ مگاوات، جهت تأمین برق مجموعه صنعتی معدنی چادرملو واقع در استان یزد با گروه مپنا به امضا رسید.

در مورد اول، قرارداد احداث نیروگاه سیکل ترکیبی اردکان، به صورت EPC و شامل ۲ واحد گاز و یک واحد بخار نهایی و امضا شد. این پروژه شامل احداث دو واحد گازی با بهره‌گیری از توربین (۳) MGT-70 و یک واحد بخار، سیستم خنک کن ACC و سایر تجهیزات مرتبط است که طی مدت ۳۲ ماه و در دو فاز احداث و تحویل موقت خواهد شد.

همچنین همزمان، قرارداد تبدیل انرژی (ECA) برای نیروگاه سیکل ترکیبی بهاباد، به روش سرمایه‌گذاری (BOT)، شامل ۲ واحد گاز و یک واحد بخار نهایی و امضا شد. تجهیزات این پروژه نیز شامل دو توربین گازی MGT-70 (3)، یک توربین بخار دو فشاره ارتقا یافته کلاس E، دو بویلر بازیاب، سیستم خنک کن ACC و سایر تجهیزات مرتبط است که طی مدت ۳۰ ماه احداث و تحویل موقت خواهد شد. دوره بهره‌برداری پروژه از تاریخ بهره‌برداری واحد بخار، سیزده سال و نیم تعیین شده است.

در این مراسم، ناصر تقی‌زاده، مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با اشاره به تجربه سازنده پیشین همکاری با گروه مپنا در ساخت نیروگاه گل‌گهر، ابراز امیدواری کرد که احداث دو نیروگاه شرکت چادرملو نیز منتهی به تجربه‌ای مشابه شود.

وی چالش اصلی واحدهای فولادی سرتاسر کشور را مسائل زیربنایی دانست و گفت: نیاز به سرمایه‌گذاری در حوزه‌های برق، آب، راه‌آهن و گاز برای تداوم فعالیت واحدهای فولادی داریم.

عباس علی‌آبادی، مدیرعامل شرکت گروه مپنا نیز در این مراسم با تقدیر از اعتماد مجموعه چادرملو به گروه مپنا، تصریح کرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، گروه مپنا تا پایان سال جاری، چهار واحد بخار نیروگاهی را به مجموعه نیروگاه‌های کشور اضافه خواهد کرد.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران