کد خبر:4824
پ
۱۴۰۰۰۳۰۷۱۰۵۰۰۴۴۶۴۲۲۸۶۵۷۳۴

قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۰/۰۱/۰۹| افت قیمت نفت با اوجگیری کرونا در چین

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با یک دلار و ۱۸ سنت معادل ۱.۱ درصد کاهش به ۱۱۱ دلار و ۳۰ سنت رسید. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که روسیه و اوکراین تلاش دارند به توافقی بر سر آتش بس دست یابند و نگرانی ها ا..

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با یک دلار و ۱۸ سنت معادل ۱.۱ درصد کاهش به ۱۱۱ دلار و ۳۰ سنت رسید.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که روسیه و اوکراین تلاش دارند به توافقی بر سر آتش بس دست یابند و نگرانی ها از کاهش تقاضا در چین به دلیل قرنطینه در شانگهای بازارهای انرژی را تحت تاثیر قرار داده است، قیمت نفت روز سه شنبه شاهد کاهش بود.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با یک دلار و ۱۸ سنت معادل ۱٫۱ درصد کاهش به ۱۱۱ دلار و ۳۰ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا هم امروز با یک دلار و ۹ سنت معادل یک درصد کاهش به ۱۰۴ دلار و ۸۷ سنت رسید.

قیمت هر دو شاخص نفتی روز دوشنبه حدود ۷ درصد کاهش داشت.

مذاکره کنندگان اوکراین و روسیه قرار است روز دوشنبه به منظور از سرگیری گفت وگوهای آتش بس برای اولین بار طی بیش از ۲ هفته اخیر در استانبول دیدار کنند. تحریم های وضع شده علیه روسیه پس از آغاز درگیری ها در اوکراین موجب شده تا عرضه نفت محدود شود و قیمت ها در اوایل ماه جاری به بالاترین رقم ۱۴ سال گذشته برسد.

هیرویوکی کیکوکاوا تحلیلگر موسسه نیسان در این باره گفت: «قیمت نفت بار دیگر و همزمان با آغاز گفت وگوهای صلح تحت فشار قرار گرفته است، زیرا این مذاکرات می تواند منجر به کاهش تحریم ها علیه روسیه شود.»

وی افزود: «برقراری موفق آتش بس همچنین چشم انداز احیای برجام را تقویت خواهد کرد.»

اما در بخش تقاضا، برقراری قرنطینه ۹ روزه در شانگهای چین موجب شده تا تقاضا برای مصرف از سوی بزرگترین وارد کننده نفت جهان کاهش یابد. این قطب مالی چین حدود ۴ درصد مصرف انرژی این کشور را در اختیار دارد.

تسویوشی اونو تحلیلگر بازار نفت گفت، نگرانی از اینکه چین ممکن است محدودیت های بیشتری در سایر مناطق اعمال کند موجب افزایش فشار برای فروش نفت توسط سرمایه گذاران شده است.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران