کد خبر:1619
پ
۱۴۰۰۰۳۰۷۱۰۴۹۲۰۵۵۸۲۲۸۶۵۷۲۴

قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۰/۱۰/۰۸| خیز نفت برای کانال ۸۰ دلاری

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲۸ سنت معادل ۰.۳۶ درصد افزایش به ۷۸ دلار و ۸۸ سنت رسید. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، به دنبال تقویت این برداشت که سویه اومیکرون تاثیر محدودی بر تقاضای جهانی خواهد داشت، قیمت نفت..

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲۸ سنت معادل ۰.۳۶ درصد افزایش به ۷۸ دلار و ۸۸ سنت رسید.

 

به نقل از رویترز، به دنبال تقویت این برداشت که سویه اومیکرون تاثیر محدودی بر تقاضای جهانی خواهد داشت، قیمت نفت روز سه شنبه افزایش داشت و در نزدیکی بالاترین رقم های یک ماه اخیر که در جلسه قبل به ثبت رسیده بود معامله شد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲۸ سنت معادل ۰٫۳۶ درصد افزایش به ۷۸ دلار و ۸۸ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا برای تحویل در ماه فوریه هم امروز با ۲۳ سنت معادل ۰٫۳۰ درصد افزایش به ۷۵ دلار و ۸۰ سنت رسید . پنجمین جلسه افزایشی متوالی را شاهد بود.

ساجد جاوید وزیر بهداشت انگلیس اعلام کرد این کشور تا قبل از پایان سال ۲۰۲۱ هیچ گونه محدودیت کرونایی جدیدی وضع نخواهد کرد. وی گفته دولت منتظر شواهد جدیدی در این باره است که آیا بخش درمانی انگلیس می تواند با نرخ بالای ابتلا به اومیکرون کنار بیاید یا نه.

در عین حال روز یکشنبه و همزمان با ابتلای ده ها خدمه پروازی به سویه اومیکرون بیش از ۱۳۰۰ پرواز توسط شرکت های هواپیمایی آمریکا لغو شد.

از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون و تحت تاثیر ترمیم تقاضا و کاهش عرضه سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش موسوم به گروه اوپک پلاس قیمت جهانی نفت شاهد رشد حدودا ۵۰ درصدی بوده است.

سرمایه گذاران منتظر نشست گروه اوپک پلاس در روز ۴ ژانویه هستند که طی آن این گروه در مورد ادامه افزایش ۴۰۰ هزار بشکه ای تولید نفت روزانه خود در ماه فوریه تصمیم گیری خواهد کرد. اوپک پلاس در نشست قبلی خود و به رغم شیوع اومیکرون تصمیم گرفته بود سیاست افزایش تدریجی تولید را در ماه ژانویه ادامه دهد.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران