کد خبر:1694
پ
۱۴۰۰۰۳۰۷۱۰۵۰۳۸۱۱۲۲۸۶۵۷۴۴

قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۰/۱۰/۱۰

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۹۶ سنت معادل ۱.۲۱ درصد کاهش به ۷۸ دلار و ۵۷ سنت رسید. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که اقتصاد جهانی پس از شوک ناشی از بحران کرونا روند ترمیمی خود را باز یافته و تولیدکنند..

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۹۶ سنت معادل ۱.۲۱ درصد کاهش به ۷۸ دلار و ۵۷ سنت رسید.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که اقتصاد جهانی پس از شوک ناشی از بحران کرونا روند ترمیمی خود را باز یافته و تولیدکنندگان عرضه خود را محدود کرده اند قیمت نفت علیرغم کاهش یک درصدی در روز جمعه در مسیر ثبت بهترین عملکرد سالانه طی ۱۲ سال اخیر قرار گرفته است.

در آخرین روز از سال ۲۰۲۱ میلادی، قیمت نفت برنت در مسیر ثبت رشد سالانه ۵۳ درصدی قرار دارد و نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم احتمالا رشد ۵۷ درصدی را شاهد خواهد بود که بهترین عملکرد سالانه برای این دو شاخص نفتی از سال ۲۰۰۹ تاکنون به شمار می رود. در آن سال قیمت ها شاهد رشد بیش از ۷۰ درصدی بود.

کریگ جیمز اقتصاددان ارشد موسسه کامسک در این باره گفت: «در سال اخیر ما شاهد شیوع سویه دلتا و اومیکرون و همچنین انواع محدودیت های اجتماعی و مسافرتی بودیم، اما میزان تقاضا برای نفت شاهد رشد نسبتا خوبی بود. می توان این رشد را ناشی از تاثیرات سیاست های محرک اقتصادی و محدود شدن عرضه نفت توسط تولیدکنندگان بزرگ دانست.»

اما با توجه به رشد موارد ابتلا به سویه جدید ویروس کرونا در کشورهای جهان از استرالیا گرفته تا آمریکا، قیمت نفت پس از چند جلسه افزایش امروز شاهد کاهش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۹۶ سنت معادل ۱٫۲۱ درصد کاهش به ۷۸ دلار و ۵۷ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا برای تحویل در ماه فوریه نیز با ۹۲ سنت معادل ۱٫۲۰ درصد افت به ۷۶ دلار و ۷ سنت رسید.

کارشناسان بهداشتی آمریکا به شهروندان این کشور هشدار داده اند که خود را برای محدودیت های اجتماعی جدی در هفته های آینده آماده کنند زیرا نرخ ابتلا احتمالا همزمان با فصل سفرهای آخر سال و بازگشایی مدارس پس از تعطیلات سال نو تشدید خواهد شد.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران