کد خبر:2048
پ
۱۴۰۰۰۳۰۷۱۰۴۸۵۶۴۲۲۲۸۶۵۷۱۴

قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۰/۱۰/۲۰| برنت ۸۱ دلار و ۸۸ سنت شد

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۱۳ سنت معادل ۰.۱۶ درصد افزایش به ۸۱ دلار و ۸۸ سنت رسید. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که اختلال در عرضه نفت قزاقستان و لیبی موجب شده تا نگرانی ها از افزایش جهانی موارد اب..

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۱۳ سنت معادل ۰.۱۶ درصد افزایش به ۸۱ دلار و ۸۸ سنت رسید.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که اختلال در عرضه نفت قزاقستان و لیبی موجب شده تا نگرانی ها از افزایش جهانی موارد ابتلا به سویه اومیکرون به حاشیه رانده شود، قیمت نفت روز دوشنبه شاهد افزایش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۱۳ سنت معادل ۰٫۱۶ درصد افزایش به ۸۱ دلار و ۸۸ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا برای تحویل در ماه فوریه هم با ۱۱ سنت معادل ۰٫۱۴ درصد رشد به ۷۹ دلار و یک سنت رسید.

پس از آنکه اعتراضات در قزاقستان موجب ایجاد اختلال در حرکت قطارها شد و تولید نفت در میدان نفتی تنگیز را تحت تاثیر قرار داد قیمت نفت در هفته گذشته شاهد ۵ درصد رشد بود. این در حالی است که عملیات تعمیر خطوط لوله نفت لیبی سبب شده تا تولید نفت این کشور نسبت به ۱٫۳ میلیون بشکه سال گذشته کاهش یابد و به ۷۲۹ هزار بشکه در روز برسد.

تحلیلگران موسسه آر بی سی کپیتال در یادداشتی نوشتند: «تشدید اختلال در عرضه نفت در کشورهایی نظیر لیبی و سایر مناطق سبب شده تا بار دیگر موضوع عرضه به مرکز توجهات تبدیل شود.»

به گفته این تحلیلگران اگر روسیه به اوکراین حمله کند، ممکن است عرضه نفت روسیه به اروپا مختل شود و قیمت ها بالاتر برود.

۸ سال پس از الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه، ده ها هزار سرباز روس در مرز اوکراین مستقر شده اند که به گفته واشنگتن و کیف می تواند نشان دهنده آمادگی مسکو برای ورود به خاک این کشور باشد.

عامل دیگری که موجب رشد قیمت نفت شده رشد تقاضای جهانی و افزایش کمتر از انتظار عرضه نفت کشورهای عضو گروه اوپک پلاس بوده است.

تولید نفت اوپک در ماه گذشته میلادی تنها ۷۰ هزار بشکه افزایش داشت که کمتر از رقم ۲۵۳ هزار بشکه ای بود که این سازمان مجاز به افزایش آن بود.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران