کد خبر:2446
پ
۱۴۰۰۰۳۰۷۱۰۴۸۵۶۴۲۲۲۸۶۵۷۱۴

قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۰/۱۱/۰۲| برنت ۸۷ دلار و ۸۹ سنت شد

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در پایان معاملات دیروز با ۴۹ سنت معادل ۰.۶ درصد کاهش به ۸۷ دلار و۸۹ سنت رسید. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، به دنبال افزایش غیرمنتظره ذخایر نفت خام و فرآورده های نفتی آمریکا و در حالی که ..

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در پایان معاملات دیروز با ۴۹ سنت معادل ۰.۶ درصد کاهش به ۸۷ دلار و۸۹ سنت رسید.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، به دنبال افزایش غیرمنتظره ذخایر نفت خام و فرآورده های نفتی آمریکا و در حالی که پس از رسیدن قیمت ها به بالاترین رقم های ۷ سال گذشته در اوایل هفته سرمایه گذاران اقدام به برداشت سود کردند، قیمت نفت روز جمعه شاهد کاهش بود. اما قیمت هر دو شاخص نفتی برای دومین هفته متوالی شاهد رشد بود و افزایش حدودا ۲ درصدی را پشت سر گذاشت.

از ابتدای سال جاری میلادی تاکنو ن به دلیل نگرانی از محدودیت عرضه قیمت نفت شاهد رشد بیش از ۱۰ درصدی بوده است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در پایان معاملات دیروز با ۴۹ سنت معادل ۰٫۶ درصد کاهش به ۸۷ دلار و۸۹ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم در پایان معاملات روز جمعه با ۴۱ سنت معادل نیم درصد کاهش به ۸۵ دلار و۱۴ سنت رسید. اوایل هفته قیمت نفت برنت و نفت خام آمریکا به بالاترین رقم از اکتبر ۲۰۱۴ رسیده بود.

استفن برنوک تحلیلگر موسسه پی وی ام با اشاره به آمارهای این هفته اداره اطلاعات انرژی دولت آمریکا گفت: «عقب نشینی قیمت ها در روزهای پایانی هفته احتمالا ناشی از برداشت سود سرمایه گذاران و عدم وجود عاملی جدید برای تقویت قیمت ها بوده است.»

بر اساس آمارها، بر خلاف پیش بینی ها حجم ذخایر نفت خام آمریکا برای اولین بار از ماه نوامبر شاهد رشد بوده و حجم ذخایر بنزین به بالاترین رقم ۱۱ ماه گذشته رسیده است.

ادوارد مویا تحلیلگر موسسه اوآندا در این باره گفت: «تجار بازار انرژی از دیدن کند شدن روند رشد قیمت نفت متعجب نشده اند… افت قیمت نفت خام آمریکا پس از افزایش حجم ذخایر نفت این کشور و افت شاخص ها در بازار وال استریت اتفاق افتاده است.» این تحلیلگر بازار نفت افزود، قیمت نفت ممکن است به صورت فوری به بالای ۱۰۰ دلار نرسد، اما عوامل موثر در بخش عرضه مطمئنا از ۱۰۰ دلاری شدن قیمت تا فصل تابستان حمایت می کند.»

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران