کد خبر:2689
پ
۱۴۰۰۰۳۰۷۱۰۵۰۳۸۱۱۲۲۸۶۵۷۴۴

قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۰/۱۱/۰۸| برنت ۸۹ دلار و ۸۳ سنت شد

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال که روز پنجشنبه ۶۲ سنت کاهش یافته بود، امروز با ۴۹ سنت معادل ۰.۶ درصد افزایش به ۸۹ دلار و ۸۳ سنت رسید. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در میان نگرانی ها از عرضه محدود نفت و در حالی که تولید ..

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال که روز پنجشنبه ۶۲ سنت کاهش یافته بود، امروز با ۴۹ سنت معادل ۰.۶ درصد افزایش به ۸۹ دلار و ۸۳ سنت رسید.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در میان نگرانی ها از عرضه محدود نفت و در حالی که تولید کنندگان بزرگ علیرغم رشد تقاضا همچنان به سیاست افزایش محدود تولید ادامه می دهند، قیمت نفت روز جمعه افزایش داشت و در مسیر ثبت ششمین افزایش هفتگی متوالی قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال که روز پنجشنبه ۶۲ سنت کاهش یافته بود، امروز با ۴۹ سنت معادل ۰٫۶ درصد افزایش به ۸۹ دلار و ۸۳ سنت رسید. اوایل امروز نفت برنت بالاترین رقم از اکتبر ۲۰۱۴ یعنی ۹۱ دلار و ۴ سنت را تجربه کرد.

نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم که دیروز ۷۴ سنت افت کرده بود، امروز با ۶۲ سنت معادل ۰٫۷ درصد افزایش به ۸۷ دلار و ۲۳ سنت رسید. نفت خام آمریکا صبح امروز به بالاترین رقم ۷ سال گذشته یعنی ۸۸ دلار و ۵۴ سنت رسیده بود.

نفت برنت و نفت خام آمریکا اکنون در مسیر ثبت ششمین رشد هفتگی متوالی قرار دارند که طولانی ترین دوره رشد متوالی از ماه اکتبر تاکنون به شمار می رود.

امسال و همزمان با بالا گرفتن تنش های ژئوپلتیک بین روسیه، دومین تولیدکننده بزرگ نفت جهان و از تامین کنندگان اصلی گازی اروپا و غرب بر سر اوکراین و همچنین تهدیدات جنبش مقاومت حوثی های یمن علیه امارات قیمت نفت شاهد رشد حدودا ۱۵ درصدی بوده است.

تاتسوفومی اوکوشی اقتصاددان ارشد موسسه نومورا در این باره گفت: «وقتی نفت برنت به ۹۰ دلار می رسد عده ای دلالان اقدام به فروش می کنند، اما وقتی قیمت ها اندکی کاهش می یابد سرمایه گذاران مجددا شروع به خرید می کنند، زیرا آنها همچنان در مورد اختلال احتمالی عرضه با توجه به تنش های ژئوپلتیک فعلی محتاط هستند.»

وی افزود: «بازار انتظار دارد عرضه نفت همچنان محدود باقی بماند زیرا اوپک پلاس همچنان سیاست افزایش تدریجی عرضه را دنبال می کند.»

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران